Lampion albo torebka – oryginalny prezent

pixabay nożyczki kredki wycinanie plastyka

Chcecie wręczyć komuś oryginalny prezent, ale nie macie pomysłu? Miasto Dzieci nadciąga z pomocą. To od twojej wyobraźni zależy, co ostatecznie powstanie.

Będziesz potrzebować:lampion-albo-torebka-oryginalny-prezent
– balonik
– pończochę lub nylonową podkolanówkę (dla dorosłych)
– trzy małe łyżeczki mąki
– jedną małą łyżeczkę soli
– wstążkę
– kolorowe flamastry
– farbki i pędzel
– taśmy dwustronnie klejącej lub igły z nitką
– gazetę
– kilka kubków, filiżanek lub miseczek

Wykonanie:

Mąkę i sól wsypujemy do jednej miski i mieszamy. Powoli małymi porcjami dodajemy wodę ciągle mieszając, aż powstanie ciasto o konsystencji gęstej śmietany. Dzielimy “ciasto” na porcje (wlewając do różnych kubków) i do każdej dodajemy inny kolor farbki.

Nadmuchujemy balonik, ale nie za dużo i wiążemy go sznurkiem tak, żeby można było balonik zawiesić. Naciągamy na niego pończochę. Rozkładamy na stole gazety i wstawiamy balonik do kubka (będzie nam trzymał balonik).

Używając pędzelka pokrywamy całą pończochę kolorowym ciastem z mąki, wg wymyślonego przez siebie wzoru. Zostawiamy balonik do wyschnięcia. Jeśli chcemy, by nasz delikatny lampion stał się luksusową torebką musimy nałożyć kilka warstw “ciasta”.

Balonik szybciej wyschnie, jeśli postawimy go w pobliżu kaloryfera.

Gdy lampion jest już gotowy delikatnie przebijamy balonik i wyciągamy go ze środka, potem obcinamy nożyczkami nadmiar pończochy. Przyklejamy ozdobną wstążkę, taśmą dwustronnie klejącą lub przyszywamy igłą i nitką. Na koniec ozdabiamy lampion rysunkami i kokardą.