Kwiat pełen serca

dziecko podczas rysowania

Kwiatek zamiast laurki możecie podarować babci lub dziadkowi w dniu ich święta lub na każdą inną okazję. Będzie to wspaniały prezent, gdyż wykonany przez Was samodzielnie.

Będziesz potrzebować:kwiat-pełen-serca
– dwie kartki papieru A4
– trzy małe łyżeczki mąki
– jedną małą łyżeczkę soli
– farbki i pędzel
– brokat lub “złoty” piasek
– nożyczki
– ołówek
– gazeta
– dwie miseczki
– trochę wody

Wykonanie:

Mąkę i sól wsypujemy do jednej miski i mieszamy. Powoli małymi porcjami dodajemy wodę ciągle mieszając, aż powstanie ciasto o konsystencji gęstej śmietany. Połowę ciasta przelewamy do drugiej miseczki. Do jednej miseczki z ciastem dodajemy czerwoną farbkę i mieszamy, żeby uzyskać jednolity kolor. Do drugiej dodajemy zieloną farbkę.

Jedną z kartek składamy trzy razy (na pół potem znowu na pół i jeszcze raz na pół). Na tym małym prostokącie szkicujemy ołówkiem serce i wycinamy je. Serduszka rozkładamy na gazecie. Cztery serduszka malujemy naszą mączno-słoną farbką na czerwono (będą główką kwiatka), dwa inne na zielono (będą listkami). Wycinamy jeszcze pasek papieru na łodyżkę i też malujemy na zielono. Czerwone serduszka obsypujemy brokatem. Pozostawiamy wszystko do wyschnięcia (jeśli chcecie, żeby serduszka szybciej schły, możecie położyć je na kaloryferze, ale najlepiej na jakiejś kartce lub metalowej tacce).

Gdy serduszka wyschną przyklejamy je do kartki i pięknie kartkę podpisujemy, żeby było wiadomo, dla kogo ten prezent i od kogo.

Powodzenia!