zdrowe przepisy dla dzieci


Przekąski na wakacyjne wycieczki

Dziecko pomaga kroić owoce,wycina foremkami do ciastek kształty w chlebie, serze itp. Może układać kompozycje w pudełku śniadaniowym. Wystarczy przygotować taką kolorową przekąskę raz, a potem dziecko samo podsuwa pomysły na kształt kanapek i ozdób. Inspiracja: Melissa flickr/anotherlunch.com

Owocowo-ryżowa buźka

Wesoła wersja klasycznego dania – ryżu z cynamonem i owocami. Dzieciaki mają pole do popisu – pokrojone na kawałki owoce mogą układać na ryżowej pierzynce w samochodziki, buźki, wzory geometryczne – co tylko podpowie wyobraźnia!

Lemoniada truskawkowa

Wsyp do wody cukier lub wlej miód – trudno tu podać właściwą ilość cukru lub miodu, bo zależy od tego czy chcesz by lemoniada była bardziej lub mniej słodka. Umyj truskawki i rozgnieć na miazgę w mikserze. Przetrzyj miazgę truskawkową przez sito aby pozbyć się pesteczek. Wlej ją do wody z miodem… Będziesz potrzebować: – […]

Pudding jaglany z musem truskawkowym

Pudding jest słodkim deserem, zawierającym tylko naturalnie występujące cukry – w tym ksylitol (cukier brzozowy). Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim – zarówno maluchom, jak i ich rodzicom.
Ponadto ten jaglany deser ma działanie rozgrzewające oraz oczyszczające organizm. Szczególnie polecamy go dzieciom ze słabą odpornością bądź cierpiącymi na choroby górnych dróg oddechowych.