Zabawy wiosenne

Zabawy wiosenne dla dzieci w każdym wieku. Pełne wiosny zielone inspiracje na zabawy plastyczne, wiosenne ozdoby i przepisy czyli pomysły na super zabawę dla dzieci i rodziców. Miasto Dzieci to inspiracje twórczych zabaw na każdą porę roku. Zapraszamy!


Jak zrobić ogródek w butelce

Bezobsługowy ogród w butelce (terrarium)

Zrobienie terrarium czyli samowystarczalnego ekosystemu z żywymi roślinami w zamkniętej butelce jest wbrew pozorom całkiem prostym projektem. Rośliny rosnąca wewnątrz butelki mogą przetrwać dziesięciolecia bez konieczności podlewania czy innej pielęgnacji.

Wiosenne gniazdko jak zrobić

Jak zrobić gniazdko dla ptaka? Wiosenna zabawa.

Chyba nie ma prostszej dekoracji niż gniazdka z gałązek. Można nimi przyozdobić Wielkanocny stół, ale równie dobrze wyglądają jako wiosenny dodatek na przykład na stoliku kawowym. Nasza praca na prawdę jest minimalna, a efekt? Oceńcie sami!

Stroik w koszyczku Wielkanocna dekoracja

Stroik wielkanocny w koszyczku

Zwykły wiklinowy koszyczek może stać się podstawą pięknej wielkanocnej dekoracji. Wystarczy trochę wyobraźni, a taka ozdoba będzie zachwycać każdego domownika i gościa.

świąteczny stroik z owsa jak zrobić wielkanocną dekorację

Wiosenny, wielkanocny stroik z owsa

Znudził Wam się obecny wielkanocny stroik na stół ? Miasto Dzieci nadciąga z pomocą! Spróbujcie zrobić go samodzielnie. Wspólnie z dziećmi stworzycie wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju dekorację.

Wielkanocne-ozdoby-z-gipsu

Wielkanocne ozdoby z gipsu

Wielkanocne ozdoby z gipsu będą pięknie prezentować się w Waszym domu. Po materiały do stworzenia dekoracji można się wybrać do… sklepów budowlanych. Zobaczcie sami!

Ozdoby-wielkanocne-z-filcu

Ozdoby wielkanocne z filcu

Tworzenie ozdób wielkanocnych to ogromna radość dla dzieci. W sklepach pojawia się już mnóstwo produktów, z których można samodzielnie stworzyć profesjonalnie wyglądające ozdoby. Tym razem w ruch pójdą jajka styropianowe i filc.

Wiosenny-wianek

Wiosenny wianek

Z kilku witek brzozowych, równej długości formujemy “jajko”.
Związujemy je kawałkiem wstążeczki lub drucikiem, przyklejamy
do niego sztuczne kwiaty, kolorowe trawki i co tylko przyjdzie
nam do głowy. Ozdobę można położyć na świątecznym stole lub powiesić
w oknie.

Wiosenna-dekoracja

Wiosenna dekoracja

Wycinamy z białego kartonu prostokąt o wymiarach 11x16cm, zginamy go na pół – w ten sposób powstaje coś na kształt laurki – dzięki temu gotowy obrazek będzie można postawić na półce lub na telewizorze, co wniesie do mieszkania delikatny wiosenny akcent.

Sznurkowe-pisanki

Sznurkowe pisanki

Wielkanoc to świetny czas na tworzenie pisanek. Potrzebne Wam będą: karton, dwustronna taśma klejąca, sznurki, tasiemki lub filc w różnych kolorach, nożyczki.

Wiosenno-świąteczna kaczuszka

Taka zabawna kaczuszka to prosty sposób na wiosenno-świąteczną zabawę z dziećmi. Do realizacji pomysłu potrzebujemy jedynie kilka pociętych kartek różnej wielkości, kleju i czarnego pisaka.

Obrazek z plasteliny zabawy plastyczne dla dzieci

Plastelinowy obrazek

Plastelinowe obrazki to wspaniały sposób na zagospodarowanie czasu niecierpliwego oczekiwania na wiosnę. Robi się je bardzo prosto – jest to zabawa odpowiednia nawet dla maluchów. Taki wiosenny obrazek może stać się ozdobą każdej sali przedszkolnej lub dziecięcego pokoju.

kwiatki quilling zabawy plastyczne dla dzieci

Wiosenne tulipany – quilling

Wiosną ogrody i parki stają się kolorowe i zielone. Wzory na klombach często tworzone są z kolorowych tulipanów. W naszych domach możemy również stworzyć kwiatowe kompozycje. Pąki tulipanów ukryły się w naszych dłoniach!