zabawy wielkanocne


Wielkanocne kurczaczki

Potrzebny będzie karton w kolorze żółtym, falista tektura lub karton w dowolnym kolorze, odrobina papieru pomarańczowego i czerwonego, kawałeczek włóczki w dowolnym kolorze, patyczek do szaszłyków, klej typu ”magic”. Dodatkowo można użyć zielonej rafii lub wstążeczki oraz kwiatów, naklejek, kolorowych piórek. Z żółtego kartonu wycinamy dwie części torsu kurczaczka i 4 łapki. Z falistej tektury […]

Wiosenne gniazdko

Chyba nie ma prostszej dekoracji niż gniazdka z gałązek. Można nimi przyozdobić Wielkanocny stół, ale równie dobrze wyglądają jako wiosenny dodatek na przykład na stoliku kawowym. Nasza praca na prawdę jest minimalna, a efekt? Oceńcie sami!

Żurek na zakwasie

Składniki:  500ml zakwasu  1 cebula  150g wędzonego boczku  200g śmietany  3 jajka  Olej do smażenia  1 listek laurowy  Majeranek  Sól, pieprz Przygotowanie:  Cebulę obrać i pokroić w drobna kostkę, następnie boczek pokroić w grubszą kostkę. Na patelni rozgrzać niewielką ilość oleju i zeszklić na nim […]

Koralikowe ozdoby wielkanocne

Koraliki układać na podkładce w różne wzory np. pisanki, zajączka, koszyczek.
Następnie na układankę położyć pergamin i poprosić dorosłą osobę, aby zaprasowała koraliki gorącym żelazkiem. Dziecko absolutnie nie może tego robić samo! Odczekać chwilkę, zdjęć pergamin i zgrzaną ozdobę z podkładki.

Cekinowa pisanka

Najpierw wstążką owijamy jajko z góry na dół, dzieląc je przy tym jakby na 4 części. Wstążkę przypinamy do jajka żółtymi cekinami bardzo ciasno, aby nie było wolnego miejsca miedzy cekinami. Na dnie jajka wstążkę przypinamy szpilkami, aby sie trzymała. W puste pola między pasy ze wstążki komponujemy własny wzór z cekinów.

Pisanka z gazet

Pompujemy balon i go zawiązujemy. Następnie oklejamy go gazetami (ok. 8 warstw) zostawiając wolne miejsce związania balonu. Zostawiamy do wyschnięcia na 1-2 dni. Kiedy całość wyschnie, przekuwamy balon i wyjmujemy go. Powstałe jajko malujemy farbami tworząc pisankę.