Zabawy walentynkowe

Zabawy walentynkowe dla dzieci czyli garść inspiracji z serduszkiem. Walentynkowe precelki, kartka z serduszkiem, pomysły na upominki dla ukochanych. Super zabawa dla dzieci i rodziców pełna prostych pomysłów prosto z serca. Zapraszamy do kolorowej zabawy!


Przepis na ciasto z ukrytym sercem

Słodki wypiek z czerwonym sercem w środku będzie zaskoczeniem dla każdego. Jak to zrobić? Wystarczą odpowiednie formy do ciasta i osobne przygotowanie czerwonego środka i jasnej masy. Na koniec ciasto polewa się czekoladą i gotowe!

Ramka ze szpatułek

Do wykonania ramki potrzebujemy szpatułek laryngologicznych (do kupienia w aptece), brystol, klej, nożyczki, linijkę i wszelkiego rodzaju ozdoby – guziki, koraliki, kwiatki sztuczne, farby itp.

Domowe mydełka z gliceryny

Skoro chcemy zrobić sobie mydełko, krem, peeling, maseczkę lub inne domowe cudo to dlaczego mamy się zamykać, odgradzać od dzieci? Wpuszczając je do naszego królestwa domowych kosmetyków mamy je cały czas na oku, brudzimy i sprzątamy razem i doskonale się przy tym bawimy.

Wielobarwne serduszko

Wielobarwne serduszko ozdobi i rozweseli każdą choinkę, może to być także walentynkowa zabawa. Propozycja jest bardzo łatwa do wykonania, efektowna i niedroga. Dekorację tą również wykona każde dziecko, przy niewielkiej pomocy rodzica lub osoby dorosłej.

Malowane kubki

Nie macie pomysłu na prezent? Miasto Dzieci Wam pomoże. Wystarczy znaleźć w domu kubek i pomalować go według uznania. Taki upominek będzie jedyny w swoim rodzaju.

Walentynkowe serca

Takiej kartce z sercem nikt się nie oprze! Jej wykonanie wymaga trochę pracy i umiejętności, ale efekt wart jest poświęcenia. Ponieważ przy tworzeniu kartki, będziecie używać igły, to raczej zabawa dla dzieci powyżej 9 roku życia.

Słodki bukiet walentynkowy

Do naczynia upychamy pianki tak, by nie wystawały poza obręb kubka.

Do słomek po napojach wkładamy żelki spaghetti tak, by ich spora część swobodnie zwisała poza rurką.

Serduszka nadziewamy na wykałaczkę

Wiszące serduszka

Kartkę składamy na pół i rysujemy na niej serduszka, które następnie wycinamy. Otwieramy kartkę smarujemy klejem. Wkładamy tam krepinę i sklejamy wszystko razem. Gdy klej wyschnie wycinamy serdeuszka-witrażyki i złotą nitką …