Zabawy w przedszkolu, dla przedszkolaków

Zabawy w przedszkolu czyli garść pomysłów na gry i zabawy dla przedszkolaków. Dzieci w wieku przedszkolnym są wymagające i pełne energii. Zobacz czym zająć ich uwagę, by super się bawiły. Z Miastem Dzieci żadnemu przedszkolakowi nuda nie grozi!

Wazonik z tulipanami na Dzień Kobiet

Jak zrobić prosty wazonik z tulipanami.

Na początku marca, gdy dni stają się coraz dłuższe, a w powietrzu zaczynamy wyczuwać zapach wiosny, obchodzimy święto kobiet. Mężczyźni z tej okazji przygotowują upominki, przynoszą kwiaty i szukają sposobów, by w szczególny sposób tego dnia docenić kobiety i ich pracę. 8 Marca świętują wszystkie małe dziewczynki, ich mamy oraz babcie i prababcie. Każda z […]

origami - słonik gotowy

Origami dla dzieci – słoń

Gorąco zachęcam do wypróbowania swoich sił w origami wraz z dziećmi. Oprócz licznych walorów edukacyjnych, wspólne składanie to również wspaniała okazja do spędzenia razem czasu i do wspólnej zabawy.

origami - samolot gotowy

Origami dla dzieci – samolot

Składanie papieru może być ogromną frajdą! Co więcej, korzystnie wpływa na rozwój motoryki małej, ogromnie ważnej w procesie nauki pisania u dziecka. Żeby rozpocząć, wystarczą chęci oraz zwykła kartka papieru.

zabawa kulig sanki

Kulig, ale nawet bez śniegu!

Coraz częściej w Boże Narodzenie jest cieplej niż w Wielkanoc, tymczasem nasze pociechy marzą o sankach i kuligu. Jak zorganizować kulig w domu, niezależnie od poziomu zaśnieżenia za oknem? Zobaczcie sami!

Kompozycja z darów jesieni

Do zrobienia kompozycji wykorzystane zostaną: doniczka po kwiatach, kasztany, żołędzie, liście, klej na gorąco, druciki, kolorowa krepina i plastelina. Spróbujcie wykonać taki jesienny stroik samodzielnie.

ramka zdjęcie zabawa

Ramka ze sznurka

Tworzenie ramki na zdjęcia z kolorowych sznurków to pomysł na zabawę np. w deszczowe popołudnie. Warto zachęcić dzieci do twórczego działania. Spróbujcie sami!

Akwarium-z-kartonu

Akwarium z kartonu

Takie akwarium to prawdziwa ozdoba pokoju. Nie będziecie musieli się martwić, że zapomnieliście nakarmić rybki. Wystarczy trochę twórczej pracy i akwarium gotowe!

Potworki z liści, zabawy jesienne dla dzieci

Potworki z liści

Do stworzenia stworków potrzebujemy tylko dużych liści, im bardziej kolorowe – tym lepiej! Wycinanie kształtów w jesiennych liściach nie jest proste, dlatego warto zebrać więcej liści. Po kilku złotojesiennych spacerach, na pewno będziecie mieć spory ich zapas.

Jesienne drzewa

Chcecie spędzić twórczo czas? Miasto Dzieci ma dla Was propozycję. Spróbujcie wykonać jesienne drzewa. Potrzebne Wam będą: małe liście, trociny, papier.

Jesienny-skwerek

Jesienny skwerek

Jak ozdobić dom na jesień? Jak do pracy twórczej zachęcić dzieci? Miasto Dzieci odpowie na te pytania. Spróbujcie razem wykonać jesienny skwerek.

witrażowa szklanka

Witrażowa szklanka

Taka szklanka lub wazonik będzie stanowił ozdobę każdego domu. Polecamy rodzinną pracę, wtedy to wychodzą najpiękniejsze dekoracje. Możecie ją również wręczyć komuś na prezent.

Wielkanocne-ozdoby-z-gipsu

Wielkanocne ozdoby z gipsu

Wielkanocne ozdoby z gipsu będą pięknie prezentować się w Waszym domu. Po materiały do stworzenia dekoracji można się wybrać do… sklepów budowlanych. Zobaczcie sami!

pisanka z plasteliny zabawy

Plastelinkowa pisanka

Plastelinowa pisanka jest pracochłonna, lecz efekt zachwyci każdego. Potrzebna Wam będzie kartonowa forma oraz różnokolorowe plasteliny. Spróbujcie wykonać taką samodzielnie.

ramka z szpatułek DIY

Ramka ze szpatułek

Do wykonania ramki potrzebujemy szpatułek laryngologicznych (do kupienia w aptece), brystol, klej, nożyczki, linijkę i wszelkiego rodzaju ozdoby – guziki, koraliki, kwiatki sztuczne, farby itp.