zabawy urodzinowe


Czekoladowe figurki

Pyszna zabawa. Przepis na czekoladowe ciasteczka. Łatwe do przygotowania, choć wymagają trochę czasu – lubią leżakować w lodówce. Nie potrzeba piekarnika – ciastka bez pieczenia i bez mąki!

Kuleczki smakowite na okazje rozmaite

Razem z córcią robimy smakowite kuleczki, bo mamy dwie wielkie okazje: urodziny najmłodszego członka rodziny i imieniny Głowy Rodziny (roczek Adasia i Imieniny Jarosława). A że Olka wielką i chętną jest kuchreczką to dla naszych mężczyzn prezent szykuje! Cieszymy się z nadchodzących okazji urodzinowo- imieninowych naszych kochanych Panów, czym się dzielimy z redakcją i czytelnikami MiastaDzieci.pl!!!!

Lemoniada truskawkowa

Wsyp do wody cukier lub wlej miód – trudno tu podać właściwą ilość cukru lub miodu, bo zależy od tego czy chcesz by lemoniada była bardziej lub mniej słodka. Umyj truskawki i rozgnieć na miazgę w mikserze. Przetrzyj miazgę truskawkową przez sito aby pozbyć się pesteczek. Wlej ją do wody z miodem… Będziesz potrzebować: – […]

Sałatka owocowa z serkiem

Mam dwójkę maluchów, które niechętnie jedzą owoce. Postanowiłem ich przechytrzyć. Do ich ulubionego waniliowego serka homogenizowanego dodaję mnóstwo owoców. Takie połączenie bardzo im smakuje, a ja cieszę się, że dostarczają organizmowi tak wiele witamin. Żona również uwielbia moją owocową sałatkę. Jednak, robiąc ją dla niej, zamiast serka dodaję jogurt naturalny.

Kamyczkowa żabka

Na początku sklejamy nasze kamyki, by uzyskać kształt zamierzonego zwierzątka; w naszym przypadku żabki. ( z kamyków podłużnych i mniej regularnych wyczarujemy świetne krokodyle ,jaszczurki. itp..a z tych olbrzymich okazów upychanych …

Owocowa myszka

Śliczną, owocową myszkę każdy maluch chętnie zrobi – i zje! Na wykałaczki nabijamy owoce i dekorujemy nimi jabłko tak, by powstał pyszczek myszki.

Uwaga na kłujące wykałaczki i smacznej zabawy!

Słodki uśmiech

Chcesz kolegów, koleżanki poczęstować słodyczami? Zrób im niespodziankę!

Zamiast garści cukierków dla każdego ułóż z nich uśmiechniętą buźkę albo stworka…