zabawy na wiosnę


Marchewkowe zajączki – ciasteczka

Ciasteczka są proste, niedrogie i bardzo łatwe do wykonania. Dzieci nauczyły się nowych czynności praktycznych a przy tym świetnie się bawiły. Serdecznie zachęcamy do ich wykonania zarówno w gronie rodzinnym, jak również w ramach zajęć technicznych w przedszkolu lub w szkole w klasach 1-3.

Wiosenny wianek

Z kilku witek brzozowych, równej długości formujemy “jajko”.
Związujemy je kawałkiem wstążeczki lub drucikiem, przyklejamy
do niego sztuczne kwiaty, kolorowe trawki i co tylko przyjdzie
nam do głowy. Ozdobę można położyć na świątecznym stole lub powiesić
w oknie.

Wiosenna dekoracja

Wycinamy z białego kartonu prostokąt o wymiarach 11x16cm, zginamy go na pół – w ten sposób powstaje coś na kształt laurki – dzięki temu gotowy obrazek będzie można postawić na półce lub na telewizorze, co wniesie do mieszkania delikatny wiosenny akcent.

Wiosenna łąka

Na przedszkolnych parapetach już kwitną wiosenne kwiaty – te przygotowały na zajęciach plastycznych starszaki z ursynowskiej Pomarańczowej Ciuchci pod kierunkiem Pani Kasi Moskwy.

Lampiony i ozdobne cytrusy

Szalone urodziny, wiosenny piknik, dzień dziecka… i wiele innych okazji do zrobienia fantazyjnych dekoracji dla dziecka i z dzieckiem. Proponujemy bardzo proste, owocowe ozdoby, do wykonania których potrzeba jedynie odrobinę wyobraźni.

Biedroneczka

Pudełko przecinamy na pół i oklejamy czerwonym papierem. Na innej kartce rysujemy buzię biedronki, wycinamy ją i przyklejamy do pudełka. Z kolorowych papierowych kółek ozdobionych kropkami robimy skrzydełka, które przyklejamy albo …

wiosenne drzewko

Takie drzewko to nie tylko sposób na rozwój skupienia ale też bardzo ciekawa dekoracja. Młodsze dziecko na pewno będzie wymagało większej pomocy rodzica ale za to jaka satysfakcja z wykonanego “dzieła”!

Kwiatki

Kwiaty uwielbiają wszystkie małe i duże dziewczyny. Wiecie, że nie musicie kupować ich w sklepie, a możecie je wykonać samodzielnie. Na pewno będą się pięknie prezentować. Możecie je również wręczyć ukochanej osobie.