zabawy na halloween


Dyniowe świeczniki

Dynia to bardzo wdzięczny materiał do pracy. Nie tylko można zrobić pyszne rzeczy do jedzenia, ale również wykorzystać do stworzenia pięknych ozdób. Dyniowe świeczniki to doskonały pomysł na przyjęcie z okazji Halloween, ale nie tylko. Wprowadzą do domu przytulny, jesienny nastrój.

Szyjemy Potwora!

Wyobraźnia to wspaniały dar od natury. Dzieci robią z niej użytek już od najwcześniejszych lat, odgrywając sytuacje na niby. Większość zabaw dziecięcych rozgrywana jest z pomocą wyobraźni (chociaż ze smutkiem muszę przyznać, że nie aż tak wiele jak podczas mojego dzieciństwa – chyba brak zabawek sprzyjał kiedyś fantazjom i marzeniom). Taka zabawa przynosi wiele radości i pozytywnych wrażeń… Chyba, że wyobrażamy sobie POTWORA.

Stworkowy przybornik

Czy zawsze macie problem ze znalezieniem ulubionego długopisu? Jeśli tak, to Miasto Dzieci ma dla Was propozycję – stworkowy przybornik. Potrzebne materiały to: kolorowy pusty pojemnik po szamponie lub butelce, samoprzylepny papier kolorowy, nożyczki, nożyk do tapet, klej, dwustronna taśma klejąca.

Babeczki marchewkowe

Szybkie, a jakże smaczne babeczki marchewkowe. Wilgotne, korzenne. Z pyszną chrupiącą skorupką na wierzchu, “ubrane” w puchaty kapelusik z masy serkowej z nutką wanilii.

Strrraszne kanapeczki w trzy minuteczki

Znakomita przekąska dla małych smakoszy. Zamieni zwyczajną kanapkę w niezwykłe dzieło sztuki, która skusi nawet największego niejadka. Strrraszna kanapeczka to coś dla miłośników przerażających (i pysznych) owocowych potworków.

Kolorowe lampiony

Możemy pokazać dzieciom, ze w naszej kulturze i tradycji jest Dzień Wszystkich Świętych. Zamiast kultu śmierci i ciemności, czarownic i kościotrupów – pochwała życia i święto światła. W “noc świętych” zapalmy w oknach światełka, które możemy wykonać z maluchami.

Dżdżownice w ziemi

Ty przygotuj budyń – Twoje maleństwo zrobi resztę! Kiedy wlejesz deser do naczynek, pozwól dzieciakom powkładać do niego dżdżownice-żelki. Poczekajcie chwilę aby budyń troszeczkę ostygł i zjadajcie!