Zabawy na dzień nauczyciela

Zabawy na Dzień Nauczyciela - dzieci mogę przygotować dla swoich nauczycieli piękne laurki i oryginalne upominki. Dzień Edukacji Narodowej przypada 14 października, a nauczycieli najbardziej ucieszy niespodzianka przygotowana przez dzieci własnoręcznie. Setki pomysłów na zabawy dla dzieci na każdą okazję z podziałem na wiek czekają w Mieście Dzieci. Zapraszamy!


ramka zdjęcie zabawa

Ramka ze sznurka

Tworzenie ramki na zdjęcia z kolorowych sznurków to pomysł na zabawę np. w deszczowe popołudnie. Warto zachęcić dzieci do twórczego działania. Spróbujcie sami!

Jesienne drzewa

Chcecie spędzić twórczo czas? Miasto Dzieci ma dla Was propozycję. Spróbujcie wykonać jesienne drzewa. Potrzebne Wam będą: małe liście, trociny, papier.

witrażowa szklanka

Witrażowa szklanka

Taka szklanka lub wazonik będzie stanowił ozdobę każdego domu. Polecamy rodzinną pracę, wtedy to wychodzą najpiękniejsze dekoracje. Możecie ją również wręczyć komuś na prezent.

ramka z szpatułek DIY

Ramka ze szpatułek

Do wykonania ramki potrzebujemy szpatułek laryngologicznych (do kupienia w aptece), brystol, klej, nożyczki, linijkę i wszelkiego rodzaju ozdoby – guziki, koraliki, kwiatki sztuczne, farby itp.

drzewko szczęścia z drucików jak zrobić

Drzewko szczęścia

Podarunki wykonane własnoręcznie to najpiękniejsze, co można do kogoś otrzymać. Miasto Dzieci uważa, że drzewko szczęścia to doskonały pomysł na prezent! Siądźcie wygodnie i zabierajcie się do pracy.

pixabay książki zakładka

Zakładki do książek

Wasi rodzice albo dziadkowie lubią czytać? Jako prezent możecie wykonać dla nich zakładkę do książek. Jest to bardzo praktyczny prezent, a wykonany własnoręcznie jedyny w swoim rodzaju.

ozdobny słoik

Ozdobny słoiczek

Taki słoiczek to bardzo ciekawa dekoracja. Może być sposobem m.in. przechowywanie niepotrzebnych drobiazgów. Możecie go użyć również jako prezent dla ukochanej osoby.

pixabay jarzębina jesień

Jesienny naszyjnik

Ten naturalny naszyjnik wykonasz z darów jesieni – rajskich jabłuszek, fasoli czy jarzębiny. Może on być ozdobą Waszego pokoju lub Waszej szyi.