Zabawy na Dzień Matki i Ojca

Zabawy na Dzień Matki i Ojca czyli pomysły dla dzieci, jak zrobić mamie i tacie niespodziankę z okazji ich święta czyli 26 maja (Dzień Mamy) i 23 czerwca (Dzień Taty). Nic tak nie ucieszy rodziców, jak upominek przygotowany własnoręcznie przez dzieci. Jak zrobić piękną laurkę lub oryginalny upominek dla mamy i taty? Zobaczcie nasze inspiracje z sercem!

Wazonik z tulipanami na Dzień Kobiet

Jak zrobić prosty wazonik z tulipanami.

Na początku marca, gdy dni stają się coraz dłuższe, a w powietrzu zaczynamy wyczuwać zapach wiosny, obchodzimy święto kobiet. Mężczyźni z tej okazji przygotowują upominki, przynoszą kwiaty i szukają sposobów, by w szczególny sposób tego dnia docenić kobiety i ich pracę. 8 Marca świętują wszystkie małe dziewczynki, ich mamy oraz babcie i prababcie. Każda z […]

serce z filcu

Jak zrobić serce z filcu

Piękna ozdoba, która może posłużyć jako upominek świąteczny, walentynkowy czy na Dzień Babci. Serduszko z filcu nie jest trudne do zrobienia, a na pewno sprawi radość najbliższym!

Pomarańcze z galaretką. deser z galaretką dla dzieci

Przepis na pomarańcze z galaretką

Prawda, że efektownie wygląda? A i smakuje na pewno lepiej niż ze szklanego pucharka. Orzeźwiający deser na upały albo kolorowy smakołyk na zimowe dni. Taki deser zawsze się sprawdzi, szczególnie, że dzieci uwielbiają galaretkę z owocami!

Obrazek-na-kolczyki

Obrazek na kolczyki

Jak zrobić taki praktyczny i ozdobny wieszak na kolczyki? Nie wiecie? Miasto Dzieci Wam pomoże! Potrzebne Wam będą; klisze fotograficzne, tektura i obrazek.

ramka zdjęcie zabawa

Ramka ze sznurka

Tworzenie ramki na zdjęcia z kolorowych sznurków to pomysł na zabawę np. w deszczowe popołudnie. Warto zachęcić dzieci do twórczego działania. Spróbujcie sami!

Schowek-na-kolczyki

Schowek na kolczyki

Zapewne wiele modnych dam ma problem z odnalezieniem właściwych kolczyków przed wyjściem z domu. Te najbardziej poszukiwane niemal zawsze najsprytniej się chowają. Pomocą może okazać się takie pudełko na kolczyki.

witrażowa szklanka

Witrażowa szklanka

Taka szklanka lub wazonik będzie stanowił ozdobę każdego domu. Polecamy rodzinną pracę, wtedy to wychodzą najpiękniejsze dekoracje. Możecie ją również wręczyć komuś na prezent.

ramka z szpatułek DIY

Ramka ze szpatułek

Do wykonania ramki potrzebujemy szpatułek laryngologicznych (do kupienia w aptece), brystol, klej, nożyczki, linijkę i wszelkiego rodzaju ozdoby – guziki, koraliki, kwiatki sztuczne, farby itp.

zabawa mydełka z gliceryny

Domowe mydełka z gliceryny

Skoro chcemy zrobić sobie mydełko, krem, peeling, maseczkę lub inne domowe cudo to dlaczego mamy się zamykać, odgradzać od dzieci? Wpuszczając je do naszego królestwa domowych kosmetyków mamy je cały czas na oku, brudzimy i sprzątamy razem i doskonale się przy tym bawimy.

koralikowe drzewko szczęścia

Koralikowe drzewko szczęścia

Drzewko szczęścia z drucików i koralików to pomysł na prezent dla bliskiej osoby oraz… sposób na kolorowe i pracowite popołudnie! Zbierzcie potrzebne materiały i do dzieła!

Kolorowe-wazoniki

Kolorowe wazoniki

Butelki i słoiki o ciekawym kształcie można w szybki i prosty sposób zamienić w oryginalne wazoniki. Potrzebna Wam będą tylko wstążki i taśma.

Świece-dekoracyjne

Świece dekoracyjne

Resztek świec nie trzeba wyrzucać. Można z nich zrobić oryginalne świece dekoracyjne. Jeżeli będziecie mieli z czymś problem poproście rodziców o pomoc.

Wazoniki ozdabiane sznurkiem, jak zrobić, zabawy dla dzieci

Wazonik ze sznurka

Wazonik ze sznurka to piękna ozdoba każdego domu i wspaniały prezent dla mamy lub babci! Wymaga od dzieci odrobiny cierpliwości, ale efekt robi wrażenie. Świetnie prezentują się w nim zarówno kwiaty, jak ususzone gałązki.

Ozdobna-butelka-dla-taty

Ozdobna butelka dla taty

Nasz wujek od wielu lat jesienią raczy nas przepysznym winem “domowej roboty”. Nie jesteśmy wielbicielami alkoholu, ale na ten prezent czekamy zawsze z niecierpliwością. Jeśli też jesteście szczęśliwymi “posiadaczami” takiego wujka może przydać się Wam piękna, własnoręcznie zdobiona butelka na drogocenny trunek.