Zabawy mikołajkowe, zabawy na Mikołajki


Jak zrobić pingwiny z mozzarelli i oliwek zabawne przepisy dla dzieci

Przepis na zabawne zimowe pingwinki

Pingwinki to przesympatyczne ptaki, które kojarzą się z elegancją i mroźnym klimatem. Jeśli pojawią się na stole w takiej zabawnej  formie, dzieci będą zachwycone. Wystarczy pingwinkom nałożyć czerwoną czapkę, a wprowadzą do domu świąteczny klimat. Do zrobienia pingwinków potrzebujemy: – kilku czarnych oliwek, – marchewki, – mini mozzarellę, – wykałaczek, – czerwoną paprykę lub skórka czerwonego […]

Kalendarz adwentowy jak zrobić z dziećmi

Kalendarz adwentowy

Ta praca wymaga trochę wysiłku, ale prezentuje się bardzo ładnie i przede wszystkim daje mnóstwo radości naszym maluchom! Będziecie podziwiać ten kalendarz przez cały rok.

przepis na łatwe świąteczne pierniczki

Świąteczne pierniczki – prosty przepis

Przepis na pierniczki jest bardzo prosty, a pierniczki wychodzą pyszne i miękkie. Zapakowane na prezent i ozdobione pierniczki do świetny pomysł na upominek pod choinkę. Domowe pierniczki, które nie mogą się nie udać!

Choinka z naleśników i owoców jak zrobić dla dziecka

Choinka z naleśników i owoców

Gdy wokół nas zaczyna panować świąteczny nastrój, bardzo szybko udziela on się dzieciom. Można to sprytnie wykorzystać przemycając małym niejadkom trochę owoców bogatych w witaminę C. A te owoce tworzą choinkę… na naleśniku!

Aniołek ze sznurka jak zrobić zabawy dla dzieci

Aniołek ze sznurka

Tą techniką możemy wykonać bardzo dużo różnych ozdób choinkowych. Aniołki, dzwoneczki czy sznurkowe choinki. Zmienia się tylko kształt. Sposób wykonania pozostaje ten sam. Spróbujcie!

Kartka świąteczna z guzików zabawy dla dzieci

Oryginalna kartka świąteczna

Innowacyjną kartkę an Boże Narodzenie z wykorzystaniem różnych niezwykłych elementów można bardzo łatwo zrobić z dzieckiem w każdym wieku, nawet z najmniejszymi pociechami. Zapraszamy do zabawy!

Aniołek-z-makaronu

Aniołek z makaronu

Do stworzenia błyszczącego aniołka wystarczy makaron oraz dobry klej (najlepiej “na gorąco”, a więc czynność sklejania należy do osoby dorosłej). Składanie i malowanie należy już do dziecka. Taka ozdoba będzie wspaniałą dekoracją waszego świątecznego domu.