Zabawy grupowe dla dzieci

Zabawy grupowe dla dzieci czyli garść inspiracji dla rodziców i nauczycieli. Zobacz w co się bawić z grupą dzieci - pełnych energii i ciekawości świata. Sprawdź nasze pomysły na kreatywne zabawy z wesołą gromadką!


Kulig, ale nawet bez śniegu!

Coraz częściej w Boże Narodzenie jest cieplej niż w Wielkanoc, tymczasem nasze pociechy marzą o sankach i kuligu. Jak zorganizować kulig w domu, niezależnie od poziomu zaśnieżenia za oknem? Zobaczcie sami!

Państwa-miasta dla sztafety

Każdy chyba zna tę zabawę ze szkoły i wie, że niespecjalnie odpowiada wiercipiętom, które nie dają rady usiedzieć w miejscu. Z nimi pobawcie się w mobilną wersję tej gry.

Jesienny las

Do stworzenia naszego lasu będą nam potrzebne: kasztany, żołędzie, szyszki o różnym kształcie i wielkości, mech, kawałki kory, gałązki modrzewiu albo tuj, bądź innego krzewu, owoce głogu albo jarzębiny, bądź inna gałązka z kolorowymi owocami. Poza tym będą nam potrzebne wykałaczki bądź zapałki, plastelina, dobrze byłoby gdybyśmy mieli klej typu wikol a jeśli będziemy tworzyć las razem z naszymi dziećmi można użyć kleju na ciepło.

Mowa Kwiatów – wróżba andrzejkowa

W Andrzejkowy wieczór wróżymy i przepowiadamy – także z kwiatów! Kwiatowa, magiczna wróżba na Andrzeja umili przyjęcie. Propozycja zabawy przysłana na konkurs Miasta Dzieci – Andrzejki i Katarzynki.

Andrzejki – kubeczki

Propozycje zabaw andrzejkowych przysłane na konkurs Miasta Dzieci. Andrzejki i Katarzynki. Jest tyle prostych i zarazem wspaniałych zabaw i wróżb andrzejkowych! Zapraszamy, bawcie się razem z nami!

Wielkanocna kartka

Mając do dyspozycji wymienione materiały możemy stworzyć piękne i niepowtarzalne wzory kartek świątecznych – zależnie od wyobraźni.
Miłej pracy!

Leśna rodzinka

Z darów jesieni można zrobić WSZYSTKO, co tylko fantazja podpowie
Tutaj przedstawiamy: “Pana Żaba”, “Wilkonia”, “Sowę Mągrą Głowę” i “Pana
Grzybiarza”

Jarzębinowe abecadło

Jesień – pora kasztanów, żołędzi i jarzębiny. No właśnie, jeśli po jesiennym spacerze przyniesiecie jarzębinę do domu, proponujemy wykorzystać ją do wspólnej zabawy z dzieckiem, zabawy połączonej z nauką.

Ozdoby choinkowe z papieru

Na świątecznej choince koniecznie powinny zawisnąć kolorowe ozdoby z papieru. Takie ozdoby są niezwykle efektowne, kosztują niewiele a ich wykonanie nie zajmie Wam zbyt wiele czasu. A ile radości sprawi widok choinki z własnoręcznie zrobionymi ozdobami.

Wesoła żyrafa

Tę żyrafę może tworzyć nawet kilkoro dzieci i każde z nich będzie miało co robić. Zrobiona jest z bardzo różnych materiałów i na pewno będzie super-ozdobą pokoju lub przedszkolnej sali.

Doniczkowy krasnal

Wszyscy słyszeli o ogrodowych krasnalach. A o… doniczkowych? W banalnie prosty sposób można wykonać go w domu z doniczki i kawałka barwnego filcu.