Zabawy edukacyjne, badawcze, naukowe

Zabawy edukacyjne i badawcze dla dzieci, które uwielbiają naukę. Pomysłów dla rodziców i nauczycieli na to jak połączyć naukę z zabawą. Eksperymentujcie i bawcie się wesoło! Setki zabaw na każdy dzień czeka na dzieci w Mieście Dzieci!


zabawa mydełka z gliceryny

Domowe mydełka z gliceryny

Skoro chcemy zrobić sobie mydełko, krem, peeling, maseczkę lub inne domowe cudo to dlaczego mamy się zamykać, odgradzać od dzieci? Wpuszczając je do naszego królestwa domowych kosmetyków mamy je cały czas na oku, brudzimy i sprzątamy razem i doskonale się przy tym bawimy.

Geometryczny ptak

Na kartce rysujemy szablon, z którego powstanie sześcian, czyli tułów ptaka, oraz szablon ostrosłupa, czyli głowy. Dodatkowo rysujemy skrzydła i ogon. Wycinamy szablony i sklejamy tak, by powstały bryły, a z nich po doklejeniu skrzydeł i ogona nasz ptak.

ozdobny słoik

Ozdobny słoiczek

Taki słoiczek to bardzo ciekawa dekoracja. Może być sposobem m.in. przechowywanie niepotrzebnych drobiazgów. Możecie go użyć również jako prezent dla ukochanej osoby.

pixabay jesień drzewo liście

Pani Jesień

Czy wiecie, że rysunki można wypełnić nie tylko kredkami czy farbami? Podczas jesieni warto jest użyć jej dóbr, m.in. kolorowych liści, jarzębiny czy płatków kwiatów. Spróbujcie wykonać taką pracę – zachęcamy!

kolory papier

Skacząca tubka

Jak fajnie sturlać się z górki w ślad za własnoręcznie zrobionym zabawnym skoczkiem? Nie wiecie? Musicie się o tym przekonać wykonując taką tubkę. U nas dowiecie się, jak to się robi.