Zabawy dla 3 latków i 4 latków

Zabawy dla 3 latków i 4 latków czyli czym zaciekawić dzieci na dłużej niż 3 minuty. Kreatywne zabawy, ćwiczenia, eksperymenty, przy których rodzice będą bawić się razem z dzieckiem. Z pomysłami MiastaDzieci nuda żadnemu maluszkowi nie grozi!

Neologopedia - pomysły na lato - rysowanie na piasku

10 pomysłów na zabawę na plaży

1. Wieże z kamieni Zbierz kilkanaście kamieni o różnej wielkości i kształcie, i spróbuj ułożyć z nich jak najwyższą wieżę. Wieża powinna być stabilna i nie przewracać się. Nie jest to takie łatwe. Ta zabawa jest bardzo wciągająca, dzięki temu poprawia koncentrację, rozwija precyzję ruchów i myślenie konstrukcyjne. Oczywiście powinien to być konkurs, kto ułoży […]

Prosta dekoracja świąteczna Boże Narodzenie z dziećmi

Szyszkowa dekoracja świąteczna

Szybki sposób na bożonarodzeniową dekorację? Miasto Dzieci ma na to pomysł! W bardzo prosty sposób przygotujecie z dziećmi stroik, który wprowadzi do każdego domu świąteczny nastrój.

zajączki wielkanocne z papieru, jak zrobić

Zajączki wielkanocne z papieru

Wielkanoc to czas, w którym warto wspólnie z dzieckiem wykonać ozdoby świąteczne. Miasto Dzieci proponuje Wam wykonanie zajączka. Ale nie takiego zwykłego zajączka tylko zajączka… który sobie poszedł!

Stroik w koszyczku Wielkanocna dekoracja

Stroik wielkanocny w koszyczku

Zwykły wiklinowy koszyczek może stać się podstawą pięknej wielkanocnej dekoracji. Wystarczy trochę wyobraźni, a taka ozdoba będzie zachwycać każdego domownika i gościa.

jesienny portret z liści

Jesienny portret całej rodziny

Atutem tej zabawy jest wspólny spacer, w trakcie którego szukamy skarbów jesieni – różnokolorowych liści. Przydadzą nam się do wykonania portretu. W domu zbieramy się całą rodzinką i przystępujemy do dzieła.

Akwarium-z-kartonu

Akwarium z kartonu

Takie akwarium to prawdziwa ozdoba pokoju. Nie będziecie musieli się martwić, że zapomnieliście nakarmić rybki. Wystarczy trochę twórczej pracy i akwarium gotowe!

Potworki z liści, zabawy jesienne dla dzieci

Potworki z liści

Do stworzenia stworków potrzebujemy tylko dużych liści, im bardziej kolorowe – tym lepiej! Wycinanie kształtów w jesiennych liściach nie jest proste, dlatego warto zebrać więcej liści. Po kilku złotojesiennych spacerach, na pewno będziecie mieć spory ich zapas.