Zostań wolontariuszem Rodzinnego Taboru w Zawadce Rymanowskiej.

Zawadka Rymanowska
📅 niedziela 01.05.2016 do sobota 14.05.2016
Rodzinny Tabor w Zawadce Rymanowskiej

Jeśli lubisz tradycyjną muzykę, taniec, interesuje cię rękodzieło lub chcesz doświadczyć spotkania z tradycyjnymi instrumentami i ze starszymi muzykantami, albo popraktykować lub podzielić się swoim doświadczeniem przy zajęciach z dziećmi – zostań wolontariuszem podczas Rodzinnego Taboru w Zawadce Rymanowskiej.

Rodzinny Tabor to tygodniowy festiwal Tradycji Podkarpacia. Czekają na Ciebie potańcówki pod zielonym dachem klimatycznej wiaty, tańce węgierskie, polskie tańce wirowe i warsztaty garncarskie, stolarskie lub fujarkarskie, tkanie chodników, spotkania ze starymi i młodymi muzykantami, wykłady i spacery przyrodnicze.

Rodzinny Tabor w Zawadce to także spotkanie z piękną przyrodą Beskidu Niskiego oraz świetna zabawa w dobrym towarzystwie.

Oferujemy:

– udział w unikalnym przedsięwzięciu

– karnet obejmujący bezpłatny udział w taborze (w ograniczonym zakresie) i uczestnictwo w jednym wybranym warsztacie rękodzielniczym

– spotkania z ciekawymi ludźmi: entuzjastami ginącej kultury, artystami i rzemieślnikami rzadkich profesji

– bezpłatne zakwaterowanie w sali zbiorowej (z własnym śpiworem i karimatą)

– obiady

– ubezpieczenie NNW

– zaświadczenie o wolontariacie.

Zadania do przejęcia:

– pomoc przy promocji Rodzinnego Taboru (szukanie sponsorów, dystrybucja plakatów i ulotek, wstawianie newsów do mediów społecznościowych)

– współpraca przy prowadzeniu zajęć dla dzieci (wsparcie warsztatów/wydarzeń dla dzieci: przygotowanie przestrzeni, kontrola list obecności, wsparcie instruktorów/artystów, opieka nad dziećmi w czasie przerw między warsztatami, prace porządkowe)

– Wsparcie warsztatów/wydarzeń dla dorosłych (przygotowanie przestrzeni, kontrola list obecności, wsparcie instruktorów/artystów, prace porządkowe)

– działania organizacyjne (np. pomoc przy wydawaniu posiłków,, kontrola wydawania posiłków, informacja, utrzymanie ładu w jadalni, dopilnowanie segregacji śmieci, wklepywanie faktur, szykowanie miejsc warsztatów i potańcówek itp.)

– działania porządkowe, naprawcze, ochrona imprezy, transport, zaopatrzenie itp

Od wolontariusza oczekujemy:

– obecności w Zawadce od 2 do 11 lipca.

– elastyczności i gotowości do podejmowania się nowych zadań

– uczciwość, zaangażowania

Zapraszamy osoby od 18 roku życia.

Zainteresowanych prosimy o kontakt

W mejlu prosimy, abyś napisał /-a:

• Dlaczego chcesz być wolontariuszem Rodzinnego Taboru?
  • Czy masz doświadczenie w pracy w ramach wolontariatu? Jeśli tak, to jakie?
  • Czy idea Taborów jest ci znana? Czy uczestniczyłeś dotychczas w jakimś Taborze? W jakim i kiedy? W jakiej roli?
  • Ile masz lat?
  • Co cię łączy z kulturą tradycyjną?
  • Jakie masz zdolności – zainteresowania
  • Czy masz doświadczenie / wiedzę w zakresie w pracy z dziećmi lub opiece nad dziećmi? Podaj jakie.
  • Skąd się wiesz o Rodzinnym Taborze?
  • Czy masz dodatkowe kwalifikacje, które mogłyby być pomocne: szkolenie z pierwszej pomocy, szkolenie przeciwpożarowe, prawo jazdy, umiejętności z zakresu naprawy instalacji elektrycznych, sanitarnych, umiejętności stolarskie, fotografia, b. dobra znajomość języka angielskiego, francuskiego ub węgierskiego, doświadczenie / kwalifikacje do pracy z dziećmi itp., studia pedagogiczne, psychologiczne, etnologia itp.)
  • Wypełnij ten Formularz zgłoszeniowy na Rodzinny Tabor (obowiązkowe). W rubryce „rodzaj karnetu” – w polu „inne” napisz: „Wolontariusz”
  • Skontaktuj się mejlowo z koordynatorką Rodzinnego Taboru, Agatą Krawczyk:  kontakt@rodzinnytabor.pl