Ferie zimowe 2017 we Wrocławiu – atrakcje dla dzieci w mieście

🗺
📅 poniedziałek 02.01.2017 do piątek 24.02.2017
Ferie zimowe 2017 we Wrocławiu – atrakcje dla dzieci w mieście

Kiedy ferie i co się będzie działo w tym czasie we Wrocławiu?

W tym roku do wrocławskich uczniów i przedszkolaków należeć będą dwa ostatnie tygodnie lutego, w tym bowiem czasie trwać będą ferie zimowe w województwie dolnośląskim. Czy wiecie już, na jakie zajęcia zapisać swoją pociechę, aby dni wolne od nauki nie oznaczały siedzenia przed telewizorem i grania w gry na konsoli? Wspaniale, jeśli całej rodzince uda się wyjechać do jakiegoś zimowego resortu lub na odwrót – w jakieś tropikalne rejony… Można też pomyśleć o wysłaniu dziecka na obóz narciarski lub do babci. Wiele osób decyduje się jednak na spędzenie ferii w mieście, i do tych właśnie dzieciaków ofertę kierują przeróżne instytucje, od szkół, bibliotek i domów kultury po prywatne kluby i ośrodki zainteresowań.

TAK WIĘC GDZIE NA PÓŁKOLONIE?

Na przykład Hala Stulecia poleca warsztaty, podczas których dzieciaki dowiedzą się, jak zaprojektowany jest wszechświat, a także wybiorą się w magiczną podróż śladami Wikingów.  Na pewno warto będzie wykorzystać któryś z wolnych dni na odwiedzenie wystawy zwierząt egzotycznych, która znajduje się na Dworcu Świebodzkim. Zwierzęta można głaskać i się z nimi fotografować. Do dyspozycji ponad 100 węży, jaszczurek, pająków i skorpionów, oraz jeż i dwa króliki! Jeśli chcesz by Twoje dziecko poznało wiele dyscyplin od eksperymentów chemicznych i fizycznych, szachów, tańca, przez języki obce i podstawy ekonomii, po architekturę, planowanie przestrzenne czy trening kreatywnego myślenia, wybierzcie półkolonie Małego Geniusza. Lego, eksperymenty, zabawy plastyczne – to czeka na dzieciaki podczas dwóch turnusów zimowych w Sportowej Szkole Podstawowej nr 47. Ferie to nie tylko czas na sporty zimowe. Można też podszlifować grę w tenisa i trochę potańczyć, na przykład w Hasta la Vista. Ferie to też dobry czas, aby wybrać się do muzeum. Na przykład Muzeum Narodowe zaprasza na zabawy plastyczne z zimą w tle.

CO POZA TYM?

No i nie zapominajmy, że działają sezonowe lodowiska – warto się wyszaleć, a potem usiąść w wygodnym fotelu, przykryć się kocem i napić ciepłego kakao…

ZAPRASZAMY DO MIASTA DZIECI PO WIĘCEJ!

Nasz dział ZIMA W MIEŚCIE stale się rozwija, dlatego zaglądajcie w poszukiwaniu ciekawych feryjnych zajęć dla swoich dzieci. A żeby dobrze wykorzystać czas spędzony w domu zapraszamy do naszego działu Zabawy zimowe oraz działów z przepisami (możecie poszaleć trochę w kuchni), piosenkami i zimowymi kolorowankami! Mamy też mnóstwo propozycji na karnawał!