Zawodowe ferie zimowe w Starym Browarze

Stary Browar
📅 piątek 27.01.2017 do niedziela 12.02.2017
Zawodowe ferie w Starym Browarze
W tym roku ferie w Starym Browarze dedykowane są dzieciom rozważającym karierę aktora, malarza, projektanta, pisarza i… rolnika. Trudną decyzję o przyszłym zawodzie pomogą im podjąć przygotowane spektakle, warsztaty teatralne, plastyczne, desigerskie i spotkanie z youtuberką-pisarką. Na osłodę czeka na nie… ponad 500 kg czekolady w postaci uczty nie tylko dla brzuszka, ale i dla oka!

28 i 29 stycznia
dla dzieci od lat 5

Warsztaty designu dla dzieci. Ekolampa.

Jeśli dzieci marzą o karierze projektanta, tajniki zawodu przedstawi im designer Cyryl Zakrzewski, uczestnik licznych wystaw w kraju i za granicą (Japonia, Włochy, Słowenia, Austria), autor stałych instalacji w przestrzeni publicznej m.in. w Poznaniu i Tokio, absolwent Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP w Poznaniu. Uczestnicy wykonają lampę z papieru pochodzącego z recyclingu. Podobne do zrobionych przez dzieci lampy można kupić na promującej wielu poznańskich projektantów stronie nowymodel.org.

28 stycznia (godz. 11:00-13:00 i 14:00-16:00), 29 stycznia (godz. 11:00-13:00), Atrium +1
Wstęp wolny, zapisy w Punktach Informacyjnych Starego Browaru osobiście, telefonicznie: 61 667 14 00 i 61 859 60 50 lub e-mailem: informacja@starybrowar5050.com.

28 stycznia
dla wszystkich

Spektakl „Teatralna machina”

Od małych aktorów – dla przyszłych małych aktorów. Przedstawienie stworzone i zagrane przez najmłodszych adeptów sztuki teatralnej pod okiem artystów z Teatru Dziecięcego w Poznaniu. Młodzi aktorzy „Teatralną machiną” zabiorą widzów w podróż w świat ludzi i maszyn… Czy w dzisiejszych czasach, w świecie wszechobecnych technologii ważne są jeszcze emocje?
Warto zobaczyć przedstawienie m.in. aby dowiedzieć się czego mogą nauczyć się dzieci w czasie warsztatów teatralnych, które już w lutym ruszą w Starym Browarze.

28 stycznia, godz. 12:00, Słodownia +3, Stary Browar. Wstęp wolny.

28 stycznia
dla nastolatków

Spotkanie z Quick Julką

Quick Julka to jedna z najbardziej uśmiechniętych polskich nastoletnich youtuberek. Nieustannie zaraża wszystkich swoich widzów optymizmem i pozytywną energią. Właśnie wydała drugą książkę „Tak jakby dziennik” i opowie m.in. o tym jak to jest być pisarką.

28 stycznia, godz. 12:00-15:30, Szachownica. Wstęp wolny.

dla dzieci w wieku 7-12 lat

Warsztaty teatralne

Myślicie o karierze aktorskiej? To wyjątkowa okazja, aby odkryć i rozwinąć talent aktorski u najmłodszych, pod doświadczonym okiem aktorów Teatru Dziecięcego w Poznaniu. Zajęcia odbywać się będą w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca i potrwają… aż do końca maja, a zwieńczy je spektakl finałowy w dniu 4 czerwca.

Od 4 lutego do 3 czerwca 2017, w godz. 9:30-12:00, Słodownia +1

dla dzieci w wieku 7-12 lat

Warsztaty plastyczne ARTy

Zostać malarzem? A może scenografem? Po raz kolejny uwielbiani przez dzieci artyści z Młodego Uniwersytetu Artystycznego poprowadzą kreatywne warsztaty plastyczne. Tym razem dzieci będą m.in. uczyć się o scenografii i przygotowywać m.in. dekoracje do przedstawienia teatralnego, w którym wystąpią ich rówieśnicy 4 czerwca w Słodowni. Uwaga: zajęcia będą odbywać się w co drugą sobotę aż do końca czerwca!

Od 11 lutego do 24 czerwca 2017 w godz. 12:30 i 14:00, Słodownia +1

Dla dzieci w wieku 1-6 lat

„Len” Teatru Atofri

A może by tak rzucić wszystko i zacząć uprawiać len? Żyłkę rolnika będzie można odkryć już u najnajmłodszych oglądając kolejną produkcję Teatru Atofri. Tym razem twórcy przeniosą maluchy na pola i łąki, gdzie rośnie len – roślina bardzo wszechstronna i zakorzeniona w naszej tradycji. Kolejne sceny tworzyć stworzą swoisty patchwork utkany z lnianych nitek, suchych łodyg, nasion i tkanin.

12 lutego, godz. 12:00, Słodownia +3, czas trwania 30 min. Plus zabawa. Bilety w cenie 16 zł/osoba do nabycia w Punktach Informacyjnych Starego Browaru.

do 12 lutego
dla wszystkich

500 kg słodkich widoków: kolejka górska i rzeźby z czekolady

Warto wybrać się w ferie do Starego Browaru, żeby zobaczyć jeden z najsłodszych widoków na świecie: miasteczko z kolejką górską zrobione z 500 kg wedlowskiej czekolady! Makieta imponuje swoimi rozmiarami (jej powierzchnia to ok. 12 metrów kwadratowych) i detalicznym wykonaniem – samochody, domki, zwrotnice, wagony, drzewa, góry i doliny wykonano w całości z czekolady. Obok podziwiać można 4 imponujące rzeźby: psa (9 kg „słodkiego kruszcu”), sokoła (6 kg) i dwie egzotyczne suknie (po 25 kg). Wycieczkę warto zakończyć filiżanką kultowej gorącej czekolady w pobliskiej Pijalni Czekolady. E. Wedel (Atrium 0).

do 12 lutego, Atrium 0, wstęp wolny