Żar nad Wisłą

Skwer Dywizji Pancernej WP
📅 niedziela 01.05.2016
Plakat_Warszawskie Syreny_MULTIMEDIALNY POKAZ FONTANN

Warszawa jest mi bardzo bliska mówi Jean-Michel Jarre. To miasto wspaniale czerpie
ze swojej przeszłości jednocześnie nic nie tracąc z nowoczesności. Podziwiam sposób, w jaki historia wplata się tutaj w przyszłość. Energia, jaką czuje się w tym mieście, z pewnością wyróżnia je spośród innych europejskich stolic
.

Po raz pierwszy w historii Multimedialnego Parku Fontann usłyszymy dedykowaną warstwę muzyczną przygotowaną przez specjalnie zaproszonego artystę.

Muzyka Jarre’a jest uniwersalna, ponadczasowa i bardzo europejska – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady i pomysłodawca projektu. – Co roku przygotowujemy premierowy pokaz łączący animacje, multimedia, efekty świetlne, muzykę i widowiskowe fontanny. W tym sezonie postanowiliśmy pójść o krok dalej i zaprosić do współpracy jednego z najciekawszych współczesnych muzyków oraz zaproponować mu nowe wyzwanie i zaprezentować jego kompozycje w nowym kontekście. Bardzo się cieszę, że tak entuzjastycznie zareagował na tę propozycję i włączył się w współtworzenie projektu.

Propozycja włączenia mojej muzyki do projektu multimedialnego od razu zyskała moją zgodę i z niecierpliwością czekam na jego realizację – przyznaje artysta.

Usłyszymy przekrój jego twórczości, od debiutanckiej płyty „Oxygene”, przez legendarne „Equinoxe”, aż po ostatni album „Electronica Vol 1: The Time Machine”. Nie zabraknie również utworów produkowanych przy współpracy z innymi gwiazdami muzyki elektronicznej, jak choćby „Stardust” Armina van Buurena czy symfonicznej wersji „Acropolis”.

W warstwie wizualnej pokaz będzie opowieścią inspirowaną jedną z najsłynniejszych stołecznych legend – o warszawskiej Syrence. Przekonamy się, że współczesne Syreny to młode warszawianki, aktywne i zaangażowane w życie miasta. Równie ważne będzie nawiązanie do warszawskiej historii, wspomnienie jednej z bohaterek stolicy – Krystyny Krahelskiej, pseudonim „Danuta”, której twarz stała się pierwowzorem warszawskiej syrenki z pomnika stojącego nad Wisłą. Animowaną opowieść stworzył Paweł Piotr Przybył, twórca kilkudziesięciu widowisk multimedialnych, projektów graficznych i animacji. Natomiast programowanie fontann i efektów to dzieło Łukasza Kamila Cisconia (OASE) i Basa Verstraelena (LIGHTLINE). Warstwa wizualna w połączeniu z muzyką Jarre’a stworzy niezapomniane widowisko.

Warszawskie pokazy w Multimedialnym Parku Fontann są świetną rozgrzewką
dla fanów Jean Michel Jarre’a przed jego jesienną trasą koncertową, promującą nowy album „Electronica Vol 2: The Heart of Noise”, podczas której zawita również do Polski.

Zawsze miałem silne i szczególne związki z Polską. Regularnie bywam w Warszawie. Koncertowanie przed publicznością polską sprawia mi wiele satysfakcji, a częste pobyty pozwalają mi lepiej dostrzegać i rozumieć to, co się tutaj dzieje – dodaje Jean-Michel Jarre.

A już 6 maja ukazuje się jego najnowsza płyta “Electronica Vol 2: The Heart of Noise”.

Dodatkowe informacje: na stronie www.estrada.com.pl