Zajęcia rozwijające zainteresowania techniczne dla dzieci

Data wydarzenia: środa 13.02.2013

Plac Rozwoju zaprasza przyszłych inżynierów na
zajęcia rozwijające zainteresowania techniczne dla dzieci.


Nauka i Technika

To nowatorskie warsztaty dla maluchów wprowadzające ich w świat nauk ścisłych. Przy użyciu zestawów edukacyjnych LEGO najmłodsi m. in. uczą się konstruować maszyny, wkręcać śrubki i łączyć ze sobą zębatki. Poznają także, czym jest ekologia, co to znaczy chronić środowisko i co to są alternatywne źródła energii. Zajęcia kształtują zdolność logicznego myślenia, poszerzają wiedzę najmłodszych dotyczącą zjawisk występujących na świecie i zachęcają do zainteresowania się naukowymi i technicznymi zagadkami.  
Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 3 do 5 r.ż. (które już porozumiewają się werbalnie).
Kiedy:
środa: 16.30-17.15

 
MakGajwer
To zajęcia dla dzieci, które uwielbiają eksperymenty. Przy pomocy różnorodnych, ciekawych doświadczeń, ćwiczeń i zabaw, które pobudzają zmysły dzieci wprowadzamy je w naukowy świat wynalazków. Uczestnicy sami będą przeprowadzać doświadczenia, badać, analizować i wyciągać wnioski. Samodzielnie skonstruują m in.  kompas, silnik i rakietę, a czas zmierzą przy pomocy zegara zasilanego baterią z cytryn. Warsztaty te zachęcą do zadawania pytań na temat otaczającej przyrody, różnorodnych zjawisk i zasad działania sprzętu codziennego użytku. Podczas zajęć dzieci rozwijają wyobraźnię, pobudzają ciekawość, a przede wszystkim nauczą się niczym bohater znanego serialu "stworzyć coś z niczego". Zajęcia prowadzone są w czterech blokach tematycznych: majsterkowanie, nauka i gadżety, rozrywka i sztuczki, survival.
Warsztaty odbywają się raz w tygodniu i skierowane są dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat.
Kiedy:  
środa, 18.05-19.05

 
ElektroBOMBA
To warsztaty dla dzieci, które chcą dowiedzieć się jak w praktyce zastosować wiedzę z matematyki i fizyki. Podczas zajęć poznają tajniki elektroniki samodzielnie budując i uruchamiając układy elektroniczne, zaczynając od tych najprostszych. Poznają poszczególne komponenty elektroniczne konstruując m.in. systemy alarmowe, wykrywacz kłamstw czy laserową strzelnicę. Podczas warsztatów zapewniamy dostęp do wszystkich potrzebnych elementów. 
Spotkania odbywają się raz w tygodniu i rozpoczyna je poziom podstawowy A1. Zajęcia dla dzieci od 9 r.ż.
Kiedy:  
Środa: 17.30-19.00

 
Młody Strateg
Zajęcia, podczas których uczestnicy poznają, czym jest strategia. Samodzielnie budują plansze do gier LEGO, obmyślają zasady i rozgrywają emocjonujące turnieje. Pracując na bazie gier LEGO muszą wykazać się kreatywnością oraz sprytem, aby odpowiednio rozplanować i zrealizować grę. Zapewniamy niezbędne materiały i gry.  
Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 8 r.ż.
Kiedy:
Poniedziałek, 16.30-18.00

 
Informacje i zapisy:
kom. 795 116 996
info@placrozwoju.pl

Plac Rozwoju - Zajęcia dla Małych i Dużych

Plac Rozwoju i ROBOTOWO to nowoczesne centrum warsztatowe, w pełni przystosowane, aby wspierać rozwój dzieci oraz ich rodziców. Zajęcia Placu Rozwoju łączą ze sobą w oryginalny sposób zabawę i edukację. Jest to możliwe dzięki stworzeniu …

Więcej

Adres:

ul. Armii Krajowej 12 (wjazd, jak na stację Statoil);
Kraków


Kontakt:

795 116 996
info@placrozwoju.pl
http://www.placrozwoju.pl