Z Duszkiem Muzeuszkiem w Królestwie Dahomeju. Muzeum Tradycji Regionalnych w Szczecinie

Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27
📅 sobota 28.01.2017
warsztaty muzealne

Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 6-10 lat i realizowane będą w formie warsztatów. W ramach spotkania wyruszymy w interesującą podróż do Beninu, na terytorium którego szukać będziemy pamiątek po dawnym Królestwie Dahomeju. Postaramy się odczytać z niezwykłego drzewa genealogicznego: kto i kiedy decydował o losach niezwykłego królestwa? Jakie były atrybuty poszczególnych władców? Poszukamy odpowiedzi na pytania co to są rekady i do czego służyły? Jak wyglądały pałace poszczególnych władców? Lampart, lew czy małpa – które ze zwierząt zyskało największą sympatię dynastii panującej? Jaką rolę pełniły rzeźby bochio? Kim był Nana Buluku? W drugiej części spotkania, w towarzystwie przyjaznego, sympatycznego Duszka Muzeuszka, zbudujemy pałace dla wybranych władców.

Miejsce spotkania: Muzeum Tradycji Regionalnych ul. Staromłyńska 27

Koszt: 10 zł/os.

Prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy:

d.baumgarten@muzeum.szczecin.pl

Czy i jak motywować dzieci