XV Parada Niepodległości 11 listopada 2017

Podwale Staromiejskie
📅 sobota 11.11.2017
bezpłatne
XV Parada Niepodległości 11 listopada 2017 w Gdańsku. Atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Spotykamy się  godzinie 9.00 przy ulicy Podwale Staromiejskie. O godzinie 10:00 rozpocznie się przejście Parady ulicami:  Podmłyńską – Wielkie Młyny – Rajską – Jana Heweliusza – Korzenną – Kowalską pod pomnik Króla Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym. Tam też, około godziny 11:15 nastąpi część finalna wydarzenia. Zakończenie uroczystości na Targu Drzewnym przewidujemy na godzinę 11.45. Bezpośrednio po zakończeniu części oficjalnej część uczestników, w tym grupy zmotoryzowane i rekonstrukcyjne, udadzą się  na Targ Węglowy gdzie będą prezentować się szerokiej publiczności, tam na scenie odbędzie się koncert pieśni patriotycznych – zapraszamy do wspólnego śpiewania (zapewnimy pamiątkowe śpiewniki). Na Targu Węglowym będzie można zobaczyć także pojazdy i specjalistyczny sprzęt m.in. Straży Miejskiej, GAiT .

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę, która tradycyjnie rozpocznie się w samo południe w Bazylice Mariackiej.

Organizatorem Parady Niepodległości jest Stowarzyszenie SUM. Wydarzenie dofinansowano ze środków Miasta Gdańska. Patronat nad XV Paradą Niepodległości objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Wokół Parady Niepodległości każdorazowo organizujemy imprezy towarzyszące. W tym roku jest to „Wieczór Niepodległości” – możliwość spędzenia wieczorów 10 i 11 listopada w gronie znajomych, w kilkudziesięciu gdańskich lokalach oznaczonych barwami biało- czerwonymi, serwujących „dania narodowe w specjalnych cenach.”

Przybij piątkę polskiej fladze

Czy i jak motywować dzieci

W tym roku motywem przewodnim, symbolem naszej XV Parady Niepodległości jest Flaga Biało-Czerwona. Dla uczestników Parady przygotujemy białą tablicę, na której każdy będzie mógł złożyć swój podpis, odrysować dłoń. W ten sposób chcemy stworzyć unikalną flagę, której dolna, czerwona część będzie utworzona z podpisów i odcisków rąk.

więcej informacji: na stronie organizatorów wydarzenia