X Święto Zamku Kazimierzowskiego, Przemyśl

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek Kazimierzowski
📅 sobota 18.06.2016 do niedziela 19.06.2016
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
18 czerwca 2016 r. (sobota)

godz. 17.00 –  22.30

SOBÓTKA ZAMKOWA

zwycięstwo sił światła nad siłami ciemności

Blok atrakcji pierwszego dnia Święta Zamku wypełnią występy artystów  miejscowych oraz zaproszonych gości z innych stron kraju. Wystąpią m.in.: Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl”, Teatr „Fredreum”, zespół MATRAGONA – Muzyka Zaginionego Świata, Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny „VOX IUVENTUM”. Odbędzie się wernisaż prac malarskich Julii Olech-Nowak stypendystki Prezydenta Miasta Przemyśla zatytułowany „Antidotum” . W altanie przed Zamkiem zorganizowane zostaną warsztaty wyplatania wianków z żywych kwiatów i ziół połączone ze wspólnym śpiewaniem sobótkowych pieśni. Gwiazdą tego dnia będzie zespół ZBIGNIEW FORYŚ BAND (ex LOMBARD).

19 czerwca 2016 r. (niedziela)

godz. 16.00 – 22.00

DZIEŃ OTWARTY ZAMKU

„Dziedziniec  Sztuki  – od tradycji do współczesności”

Drugi dzień Święta Zamku to w znacznej mierze odkrywanie tajemnic zabytkowego obiektu. Podczas tej niedzieli odbędzie się m.in.: wzbogacony licznymi atrakcjami spacerek po Zamku z przewodnikiem, warsztaty plastyczne, prezentacja mody historycznej i współczesnej. Dla najmłodszych zamkowych gości przygotowano „Bajowe popołudnie” składające się ze spektaklu przemyskiego Teatru S.A.N. oraz muzycznej bajki w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 19 w Przemyślu. W spektaklu tanecznym wystąpi stypendystka Prezydenta Miasta Przemyśla Magdalena Fejdasz. Tego dnia odbędą się również występy muzyczne, wystąpią m.in.: przemyski zespół bluesowy, a gwiazdą tego wieczoru będzie zespół De MONO z Andrzejem Krzywym na czele.

Dodatkowo, podczas całego Święta Zamku Kazimierzowskiego odbywać się będą zabawy rycerskie oraz animacje dla dzieci. Nie zabraknie także – tradycyjnych już – punktów z jadłem i napitkiem oraz straganów, które oferować będą okolicznościowy asortyment towarów