Wystawa rysunków i kolaży Urszuli Armady “aaa… kotki dwa”

Data wydarzenia: piątek 24.06.2011 do środa 27.07.2011

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Zabawa ze Sztuką. Tym razem są to kocie, mruczące i podnoszące na duchu rysunki i kolaże Urszuli Armady.

“Uwielbiam zwierzęta, a w szczególności koty wiec postanowiłam je uwiecznić w moich kolażach, są dla mnie czymś w rodzaju odskoczni to tzw.” Pocieszacze”. Tworzenie ich sprawia mi ogromną przyjemność i relaks i choć są czarno -białe to na pewno nie można powiedzieć, że są smutne”.

Cykl rysunków w formacie ok.17×18 cm, wykonanych na kartonie, technika mieszana; w ilustracjach wykorzystane są farby akrylowe; tusz, ołówek, flamastry, gazety, taśma, spinacze i wiele innych czarno-białych materiałów.

Artystka Ula Armada ukończyłam Liceum Plastyczne w Kielcach na wydziale rzeźby. Obecnie studiuje malarstwo na ASP w Warszawie w pracowni prof. K. Wachowiaka. Głównym tematem jej twórczości są zwierzęta. Jest autorką licznych ilustracji, rysunków o tematyce dziecięcej, oraz baśniowych kolaży.

Wernisaż 24.06.2011 r. godz. 20.00
Wystawa potrwa do 27 lipca.
Serdecznie zapraszamy.

Zapisz się na newsletter !


Adres:

ul. Jeżewskiego, Warszawa (na terenie kortów tenisowych), między ulicami Rosoła i KEN
Otwarta codziennie w godz. 11.00 - 19.00


Kontakt:

+48 602 30 85 03
kawiarnia@plac-zabaw.waw.pl
http://www.plac-zabaw.waw.pl

niedziela
07.10
2012
Wydarzenia |

Gdzie jest moja siostra

Jak przypilnować siostrę, która wciąż znika? Siostrę, która opowiada, że
świat jest taki duży, że jest tyle nowych rzeczy do zobaczenia: za pagórkiem
kolejny pagórek, lasy, miasta& I nagle jej nie ma! Ale młodszy Braciszek zna
ją najlepiej, by ją odnaleźć musi przypomnieć sobie, jak ona myśli i co
najbardziej lubi robić, czego pragnie…

Więcej
niedziela
01.04
2012
Wydarzenia |

Zaczytane Niedziele

Kiedy chłopaki grają w przedszkolu w nogę – zawsze chcą mieć w drużynie Igora, który jest świetnym strzelcem. Ale piłka nożna nie jest jedyną pasją Igora. Bardzo chętnie pobawiłby się lalkami, przemyca nawet jedną w plecaku do przedszkola. Okazuje się jednak, że to wcale nie jest takie proste. Czy dziewczynki pozwolą mu się bawić razem z nimi? I co na to powiedzą jego koledzy?

Więcej
niedziela
22.01
2012
Wydarzenia |

Dzień Dziadka

Nigdy nie zapomnę tego różowego samochodu. Uważałam, że jest prześliczny. Na pewno należał do księżniczki. Zapragnęłam, by w moim życiu pojawił się RÓŻOWY kolor. Ale nie miałam pieniędzy, a mama nie miała czasu. Zadzwoniłam więc do dziadka.
– Będę w sobotę – obiecał.

Więcej
niedziela
01.01
2012
Wydarzenia |

warsztaty dla dzieci

Już 1. stycznia, w pierwszą Zaczytaną Niedzielę 2012 roku, przedstawimy Wam Anastazego, najsympatyczniejszego i najdłuższego jamnika na świecie, tytułowego bohatera książki wydanej nakładem wydawnictwa FORMAT.

Więcej
niedziela
18.12
2011
Wydarzenia |

warsztaty dla dzieci

W najbliższą Zaczytaną Niedzielę zapoznamy się z książką “Jak tata się z nami bawił” wydawnictwa ZAKAMARKI. Tata nie ma w zwyczaju się bawić. Ale pewnego wieczora, kiedy Ulf i Janne zostają pod jego opieką, tata proponuje im zabawę w chowanie klucza.

Więcej
sobota
17.12
2011
Wydarzenia |

spotkanie

Podobno jeśli przez rok nie nosi się jakiejś rzeczy to znaczy, że już nigdy się jej nie założy. Koniec roku to świetny czas na przegląd szafy i zastanowienie się, czy na pewno będziemy jeszcze kiedykolwiek chodzić w tych swetrach, koszulkach, spodniach, sukienkach, które zalegają tam już kolejną zimę…

Więcej
niedziela
11.12
2011
Wydarzenia |

Zaczytane Niedziele

W tym tygodniu Zaczytane Niedziele przyjmą wyjątkową formę. Na dwie godziny przeniesiemy się do dalekiej Afryki i zapoznamy z Opowieściami Starego Baobabu. Książka jest zbiorem pięciu bajek napisanych przez polskich autorów, Aleksandrę Mielcarz i Andrzeja Szczyrka, którzy inspirowali się legendami, mitami i bajkami opowiadanymi w krajach Afryki Wschodniej.

Więcej
sobota
10.12
2011
Wydarzenia |

NaMALUj z nami Warszawę

Już w najbliższą sobotę (10.12) w samo południe zapraszamy wszystkie chętne dzieci na warsztaty poznawczo-plastyczne pt. “NaMALUj z nami Warszawę”. Wykorzystując szablony Malu wyczarujemy nowy strój dla Syrenki, założymy lśniącą zbroję królowi Zygmuntowi, wykleimy własną wersję fasady Zamku Królewskiego!

Więcej
niedziela
04.12
2011
Wydarzenia |

warsztaty dla dzieci

W najbliższą niedzielę zapoznamy się z książką Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka wydawnictwa BABARYBA.
Święta Bożego Narodzenia bez pierwszej gwiazdki? To niemożliwe! Dzielna gąska Zuzia wyrusza w Wigilię na niebezpieczną wyprawę.

Więcej
niedziela
04.12
2011
Wydarzenia |

kiermasz świąteczny

W pierwszą grudniową niedzielę zapraszamy Państwa na wyjątkowe spotkanie z rękodziełem. W przestrzeni Kawiarni Plac Zabaw gościć będziemy dziesięciu artystów i setki pomysłów zamienionych w biżuterię, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, koszulki, torebki… Każdy z twórców posiada własny, niepowtarzalny styl, stąd też każde dzieło jest jedyne w swoim rodzaju.

Więcej
niedziela
20.11
2011
Wydarzenia |

Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko

W najbliższą niedzielę zapraszamy na spotkanie z książką “Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko”, wydawnictwa ZAKAMARKI. Lotta z ulicy Awanturników tyle potrafi! Gwizdać i pomagać chorym ludziom, i całe mnóstwo innych rzeczy. Lotta ma już przecież pięć lat. No, może czasem coś jej się pomyli i na przykład Nisiek wyląduje w śmietniku.

Więcej
niedziela
13.11
2011
Wydarzenia |

O zimie w kawiarni Plac Zabaw

Zakamarki kolejny raz
w kawiarni Plac Zabaw.
Zapraszamy na cykl zajęć
Zaczytane Niedziele
Tym razem zapraszamy
na lekturę książki O zimie
Görel Kristiny Näslund
z ilustracjami Kristiny Digman.

Więcej