Wystawa ilustracji dla dzieci w Krakowie

Data wydarzenia: środa 15.06.2011 do czwartek 30.06.2011

Oddział dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie zaprasza do obejrzenia wystawy ilustracji do książek o przygodach Pana Toti autorstwa Sorn Gary.

Ideą wystawy jest pokazanie ilustracji książkowej i procesu jej powstawania. Ekspozycja prezentowana jest na dużych planszach, z których każda zawiera elementy kolejnych etapów pracy ilustratora, wraz z końcowym efektem – gotową ilustrację książkową.

Wystawa będzie eksponowana do 30 czerwca br.

Zapisz się na newsletter !


Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Z czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej mogą korzystać wszyscy. Osoba chcąca korzystać z czytelni pozostawia u dyżurującego bibliotekarza ważny dokument tożsamości ze zdjęciem.Czytelnie i wypożyczalnie są ogólnodostępne i bezpłatne.Prawo do bezpłatnego korzystania z wypożyczalni mają wszyscy …

Więcej

Adres:

ul. Rajska 1
31-124 Kraków


Kontakt:

tel./fax sekretariat: (0 12) 6
biblioteka@wbp.krakow.pl
http://www.wbp.krakow.pl

niedziela
27.11
2016
Wydarzenia |

Skąd pochodzi świnka skarbonka? Warsztaty Smart Start

Jak odróżnić zachcianki od potrzeb? Co to znaczy oszczędzać? Dlaczego dzieci trzymają swoje oszczędności w świnkach skarbonkach, a nie w krówkach skarbonkach? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znają animatorzy z Fundacji Ekomini. Będzie ich można spotkać podczas warsztatów Smart Start w niedzielę 27 listopada o godz. 10:00 w Restauracji Food & People, przy ul Grzegórzeckiej […]

Więcej
piątek
24.02
2017
Wydarzenia |

Warsztaty Smart Start w Bibliotece na Rajskiej

W roku szkolnym 2016/2017 Warsztaty Smart Start zagoszczą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. W trakcie zajęć dzieci będą wkraczać w świat pieniędzy i ekonomii. Od listopada do lutego przyszłego roku Fundacja Ekomini i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie organizują warsztaty ekonomiczne dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Zajęcia odbywać się będą […]

Więcej
nie-pt
17.07-22.07
2016
Wydarzenia |

Lotna czytelnia

Lotna Czytelnia to projekt, który wystartował w sierpniu 2013 r. dzięki współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów, i od tego czasu systematycznie, co roku jest kontynuowany w okresie wiosenno-letnim. W pierwszym roku swej działalności Lotna czytelnia zachęcała przechodniów do czytania jeżdżąc po Bulwarach Wiślanych, a od 2014 roku charakterystyczny rower […]

Więcej
pt-nie
13.03-15.03
2015
Wydarzenia |

4. Krakowski Festiwal Komiksu

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Krakowskim Stowarzyszeniem Komiksowym zapraszają na 4. Krakowski Festiwal Komiksu, który odbędzie w dniach 13-15 marca 2015 r., w Artetece WBP w Krakowie (ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego).

Więcej
wt-śr
21.10-31.12
2014
Wydarzenia |

Serce Pinokia w Bibliotece

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Włoski Instytut Kultury w Krakowie serdecznie zapraszają na wystawę “Serce Pinokia: Włoska literatura dziecięca w Polsce” w Oddziale dla dzieci “Rajskie Jabłuszko”, na parterze WBP w Krakowie.

Więcej
sobota
27.09
2014
Wydarzenia |

Księgozbiór – Finał Lotnej Czytelni

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy lubią czytać na KsięgoZbiór (wspólne czytanie w przestrzeni miejskiej) – finał projektu Lotna czytelnia, który odbędzie się 27 września br. o godz. 12.00 na Placu Mariackim w Krakowie. W przypadku deszczu finał odbędzie się w budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (Galeria na Poddaszu, III piętro).

Więcej
sobota
14.06
2014
Wydarzenia |

Odjazdowy Bibliotekarz w Krakowie

Wszystkich którzy kochają książki i rowery zapraszamy już w najbliższą sobotę (14 czerwca) do udziału w rajdzie rowerowym “Odjazdowy Bibliotekarz”. Organizatorami krakowskiej edycji są Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Krakowie

Więcej
sobota
14.06
2014
Wydarzenia |

Lotna Czytelnia

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie rozpoczyna projekt “Lotna Czytelnia”, dofinansowany w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2014 “Promocja literatury i czytelnictwa”. Priorytet “Promocja czytelnictwa”.

Więcej
niedziela
01.06
2014
Wydarzenia |

Dzień Dziecka w Artetece WBP w Krakowie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza wszystkie dzieci do Arteteki WBP w Krakowie na obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka. Na naszych najmłodszych czytelników, tego dnia czeka wiele atrakcji, m.in.: spotkania autorskie, warsztaty czy turniej gier na konsoli PlayStation 3.

Więcej
środa
24.09
2014
Wydarzenia |

Lotna czytelnia rusza na Planty

19 maja o godz. 15.00 na Planty wyruszyła “Lotna czytelnia”, zachęcając by przy okazji odpoczynku na świeżym powietrzu sięgnąć po książkę.

Więcej
czw-pt
24.04-25.04
2014
Wydarzenia |

Małopolskie Dni Książki Książka i Róża

W Małopolsce rozpoczęły się XIII Małopolskie Dni Książki Książka i Róża”, których organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie (ul. Rajska 1) wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Więcej
sobota
05.04
2014
Wydarzenia |

III Krakowski Festiwal Komiksu

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie w ramach Małopolskiego Studia Komiksu oraz Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe zapraszają 5. kwietnia 2014 do Arteteki WBP w Krakowie na III Krakowski Festiwal Komiksu.

Więcej