Wygrać z rakiem i co dalej?

📅 czwartek 04.10.2012
Wygrać z rakiem i co dalej?

W konferencji mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Wstęp jest bezpłatny, a wśród wykładowców jest wielu znanych lekarzy onkologów oraz specjalistów chorób nowotworowych. W drugiej części konferencji goście będą mieli okazję do indywidualnych spotkań z psychologiem, lekarzem onkologiem, dietetykiem i fizjoterapeutą. Na sali znajdzie się też stoisko z książkami z ofertą o tematyce prozdrowotnej.

Beata Dunajewska-Daszczyńska, przewodnicząca KSSiOZ Rady Miasta Gdańska:

Województwo Pomorskie jest w czołówce zachorowalności na nowotwory. Informacja ta niepokoi nas wszystkich. Jednak coraz częściej słyszy się o osobach, które raka pokonały. Informacja o tym, że zachorowałeś nie jest wyrokiem śmierci. Rak jest uleczalny. Trzeba jednak ponownie nauczyć się jak żyć z rakiem. Na organizowanej przez nas konferencji „Wygrać z rakiem" oprócz merytorycznych informacji dotyczących tej strasznej choroby przekażemy wiele uwag praktycznych.

Danuta Stopieńska, koordynator Akademii Walki z Rakiem działającej przy Fundacji Hospicyjnej:

Jest to konferencja edukacyjna. Edukacja prozdrowotna, dla osób dotkniętych chorobą nowotworową i ich bliskich. Chcemy pokazać różne formy wsparcia i jak w praktyce osoby chore mogą aktywnie uczestniczyć w procesie zdrowienia. Oczywiście można też będzie poszerzyć wiedzę na temat raka oraz jak radzić sobie z chorobą.

Konferencja edukacyjna o możliwościach wsparcia dla osób dotkniętych chorobą nowotworową i ich bliskich pod tytułem: Wygrać z rakiem – wsparcie i edukacja dla zdrowia
4 października 2012 w godzinach 11-16.00 w siedziba Rady Miasta Gdańska, ul. Wały Jagiellońskie 1

ul. Nowe Ogrody 8/12
fax: +48 (058) 302 39 41