Wydarzenia rodzinne w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa w styczniu

oddziały Muzeum Historycznego
📅 niedziela 29.01.2017
mhk
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza w styczniu na następujące wydarzenia dla dzieci:

• 26 stycznia, godz. 12.00, Kamienica Hipolitów – Wydarzenia towarzyszące wystawie „Kraków w pudełku” – zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży: Zabawa z formą! Fotografia „preparowana” . Podczas spotkania będzie można „spreparować” własne zdjęcia i stworzyć swoją własną, niezwykłą kompozycję. Uczestnicy warsztatów proszeni są o przyniesienie z sobą zdjęć, np. wakacyjnych widoków lub fotografii ulubionych krakowskich budynków. Wstęp: 5 zł od osoby. Dla dzieci w wieku 8-13 lat. Obowiązuje rezerwacja miejsc: info@mhk.pl lub 12 426 50 60.
  • 27 stycznia, godzina 18.00–19.30, Podziemia Rynku – Święto oddziału Rynek Podziemny – Drążenie miasta. Warsztaty I ty zostaniesz rycerzem! Jakie wyposażenie posiadał rycerz w średniowieczu? Jakimi technikami walki posługiwał się w czasie turnieju, a jakimi w czasie starcia z nieprzyjacielską armią? Na te i inne pytania odpowiedzą w Podziemiach Rynku rekonstruktorzy z Kompanii Gryfitów w czasie pokazu uzbrojenia oraz zasad fechtunku. Rezerwacja miejsc: info@mhk.pl lub 12 426 50 60.
  • 29 stycznia, godzina 11.00, Podziemia Rynku – Święto oddziału Rynek Podziemny – Drążenie miasta. Zajęcia dla rodzin – O dalekich i bliskich podróżach mieszczan krakowskich. Rycerz, kupiec i pielgrzym wybierają się w podróż życia. Przed każdym z nich długa droga przez obce kraje. Czy uda im się osiągnąć cel? Z jakimi wyzwaniami przyjdzie im się zmierzyć w czasie wędrówki? Przyjdźcie i przekonajcie się sami! Zapraszamy do gry. Prowadzenie – Alicja Zaskórska i Justyna Kutrzeba. Zajęcia dla dzieci w wieku 10–12 lat. Rezerwacja miejsc: info@mhk.pl lub 12 426 50 60.
  • 30 stycznia – 12 lutego, oddziały MHK – Ferie w Muzeum! – bogaty program atrakcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży już wkrótce dostępny na www. mhk.pl

Czy i jak motywować dzieci