Wydarzenia MHK dla dzieci – gra miejska Casting, Mały wielki Kraków i Tajemniczy kufer

Pałac Krzysztofory i
📅 sobota 21.10.2017 do niedziela 22.10.2017
Wstęp bezpłatny
Mały wielki Kraków: Wielka sztuka – szlakiem murali

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na następujące wydarzenia dla dzieci!

CASTING
21 października 2017, godz. 12.00
START: Pałac Krzysztofory

Uwaga, uwaga! Marzysz o światowej karierze scenicznej? Teatr Miejski szuka obsady do sztuki debiutującego dramatopisarza Stanisława Wyspiańskiego!
Zapraszamy młodzież, chcącą aktywnie poznawać historię Krakowa, do gry miejskiej Casting, w ramach Muzeomanii z cyklu  Zagraj w Kraków!  Uczestnicy wcielą się w rolę początkujących aktorów, przed którymi otwiera się niepowtarzalna okazja zagrania na deskach Teatru Miejskiego.  By spełnić oczekiwania genialnego artysty, będą musieli poznać kulisy pracy w krakowskim teatrze, zasady krakowskiej szkoły aktorskiej, czy w końcu dobrać odpowiednią scenografię do sztuki. I muszą się spieszyć, gdyż na przesłuchanie mogą nie wszyscy zdążyć!
Prowadzenie: dr Agnieszka Kowalska i Ewelina Radecka (MHK)
Obowiązuje rezerwacja miejsc: info@mhk.pl

WIELKA SZTUKA – SZLAKIEM MURALI
22 października 2017, godz. 11.00
START: Stara Synagoga

Zapraszamy dzieci w wieku 9–12 lat na spacer Wielka sztuka – szlakiem murali w ramach Muzeomanii z cyklu Mały wielki Kraków.
Kraków to miasto wielkiej sztuki. Jednak nie wszystko, co cenne, ukryte jest w muzeach i galeriach. Często na fasadach starych kamienic czy budynków przemysłowych pojawiają się wielkie, kolorowe malowidła – murale. W Krakowie obecne są już od kilkunastu lat. Podczas naszego spaceru odwiedzimy dwie dzielnice – Kazimierz i Podgórze – gdzie razem odkryjemy ukryte w zakamarkach ulic wielkoformatowe malowidła. Przewodnikiem będzie Marta Kudelska (MHK).

ORZEŁ CZY RESZKA?
22 października o godz. 10.00 i 12.30
Pałac Krzysztofory

Zapraszamy dzieci w wieku 4−6 lat na zajęcia Orzeł czy reszka?, w ramach Muzeomanii z cyklu Tajemniczy kufer. Bohaterem spotkania będzie pieniądz.
W odległej przeszłości rolę pieniądza pełniły najróżniejsze przedmioty. Ludzie wymieniali się woskiem, futrem, zbożem. Dopiero z czasem pojawił się pomysł, by wymianę towarów zastąpić zapłatą złotem, srebrem i innymi metalami szlachetnymi, które z czasem przybrały formę monet. A to dopiero początek niezwykłej historii pieniądza. Podczas warsztatów odpowiemy na wiele intrygujących pytań: dlaczego na monetach widniały podobizny władców? Czy pieniądze powstawały w fabrykach? I czy można je zepsuć?
Prowadzenie: Piotr Kapusta (MHK)
Obowiązuje rezerwacja miejsc: info@mhk.pl