Wycieczki i zwiedzanie EC1

– wycieczka pierwsza w godzinach 11:00 – 12:30
– wycieczka druga w godzinach 12:30 – 14:00

OPIS TRASY ZWIEDZANIA KOMPLEKSU EC1

Miejsce zbiórki dla uczestników zwiedzania znajduje się w holu głównym EC1 Wschód, przy kasie Planetarium, w której odbywa się też sprzedaż biletów wstępu do EC1 (5 zł bilet ulgowy, 8 zł bilet normalny)

Zwiedzanie odbywa się pod opieką przewodnika (pracownika EC1 Łódź – Miasto Kultury), który pokaże uczestnikom wycieczki unikalną, secesyjną Halę Maszyn w EC1 Wschód i nowoczesne przestrzenie budynku N, zbudowanego na śladzie dawnej kotłowni. W przypadku dobrej pogody, a przede wszystkim braku opadów atmosferycznych zwiedzający będą mogli wjechać na punkt widokowy, znajdujący się na tarasie (poziom 6), przy złej pogodzie, szczególnie silnych mrozach połączonych z opadami śniegu, zwiedzający wjadą na piętro 4, skąd zobaczą panoramę miasta, centrum Łodzi i przebudowany Dworzec Łódź Fabryczna.

Następnie uczestnicy zjadą na poziom 2, gdzie będą mogli wejść do Sal Konferencyjnych nad Halą Maszyn (budynek S1).

Ze względów bezpieczeństwa (trwające prace wyposażeniowe w związku z otwarciem interaktywnego Centrum Nauki i Techniki w zachodniej części kompleksu), w trakcie zwiedzania będzie ograniczona możliwość wejścia do pomieszczeń Sterowni, Kotłowni, Maszynowni EC1 Zachód.

Planowany czas zwiedzania wynosi 1-1,5 godziny.

Czy i jak motywować dzieci

REZERWACJA MIEJSC, WYKUP BILETÓW, ZNIŻKI, INFORMACJE REGULAMINOWE

Zakup biletów wstępu do kompleksu EC1 jest możliwy tylko w kasie „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi, na poziomie 0 przy Planetarium, w dniu konkretnej wycieczki. Ze względu na charakter zwiedzanych przestrzeni, liczba uczestników jednej wycieczki jest ograniczona do 50 osób. Z tego powodu prowadzimy system zapisów elektronicznych; osoby chcące zakupić bilet wstępu do EC1 prosimy o wysłanie maila z informacją o terminie i wybranej godzinie wycieczki (11:00 lub 12:30) i liczbą osób na adres: m.prasol@ec1lodz.pl

Jedna osoba może dokonać rezerwacji mailowej na maksymalnie 10 biletów indywidualnych.
Z uwagi na szczególny charakter zwiedzanych przestrzeni, w wycieczkach nie mogą uczestniczyć dzieci, które nie ukończyły 4-ego roku życia. Dzieci do 12-ego roku życia powinny uczestniczyć w wycieczce pod opieką rodziców lub opiekunów.
Uczestnicy muszą stawić się punktualnie o godzinie rozpoczęcia wybranej wycieczki przy punkcie kasowym. Ze względu na charakter i trasę wycieczki, po jej rozpoczęciu nie ma możliwości dołączenia do odwiedzających.
Przebieg trasy zwiedzania jest każdorazowo ustalany przez Dział Zadań Komercyjnych i Wydarzeń, i może ulegać zmianom w związku z wydarzeniami i działaniami odbywającymi się na terenie kompleksu EC1.
W związku z działaniami związanymi z wyposażaniem obiektów wchodzących w skład kompleksu EC1, przewodnik nie gwarantuje, że przebieg trasy zwiedzania będzie w pełni dostosowany dla potrzeb osób z dysfunkcją narządów ruchu i o ograniczonej motoryce.

BILETY
Bilet normalny – 8 złotych z VAT (8%)
Bilet ulgowy – 5 złotych z VAT (8%) przysługuje dzieciom w wieku do 13. roku życia, osobom uczącym się (do 26. roku życia), osobom mającym ukończone 60 lat oraz osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom. W przypadku zakupu biletów ulgowych konieczne jest posiadanie dokumentu potwierdzającego uprawnienie do ulgi.

www.ec1lodz.pl/wycieczki-i-zwiedzanie