Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Data wydarzenia: niedziela 03.06.2012

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na spektakl Repertuarowego Teatru Dziecięcego “Nie ma jak miodzio”.

Kolorowe kostiumy i bajkowa scenografia urzekną każde dziecko. Dowcipne dialogi rozbawią każdego dorosłego. Spektakl jest przeznaczony dla dzieci od lat 3.

Scenariusz i reżyseria: Bartłomiej Kamiński
Muzyka: Arkadiusz Białas
Kostiumy i scenografia: Elżbieta i Bogusław Słaboszewscy
Występują: Gabriela Chrobot, Magdalena Majewska, Małgorzata Majewska, Tomasz Poźniak, Sonia Salwirak, Jakub Samogranicki, Monika Skomra

Spektakl trwa 35 minut

Bilety w cenie 18 zł, bilety rodzinne (5 osób i więcej) – 14 zł za osobę

Rezerwacja: telefoniczna 608 432 224 lub mailowa rezerwacja@wctd.wroclaw.pl

Pokazy: 3.06.2012 godz. 17:00 oraz 1.06.2012 godz. 10:00 (pokaz dla szkół)

_____

Repertuarowy Teatr Dziecięcy:
Spektakl „Nie ma jak miodzio" jest 11 premierą Repertuarowego Teatru Dziecięcego, który działa w ramach Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka od 2005 roku, kiedy to swoja premierą miał spektakl „Sen nocy letniej".

Głównym celem działalności takiego teatru, w którym najmłodsi grają regularnie spektakle dla swoich rówieśników, jest wspieranie rozwoju artystycznego dzieci uzdolnionych aktorsko, muzycznie i tanecznie oraz przygotowanie ich do pracy na scenie. Realizowane spektakle mają charakter profesjonalnych produkcji, wszystkie przedstawienia wzbogacone są o scenografię i kostiumy, a premierę poprzedzają intensywne próby. Ostatecznie jednak o wyjątkowości tego miejsca decyduje pasja i dziecięca wrażliwość, którymi młodzi aktorzy dzielą się z publicznością Repertuarowego Teatr u Dziecięcego.

Reżyser o spektaklu:
Spektakl adresowany jest do dzieci od lat 3 do 104. Oprócz dzieci zasiadających na widowni obecne będą w teatrze dwa misie poszukujące miodu. Bajka ma dość dramatyczny przebieg, szczególnie, gdy przebiegać będą misie uciekające przed pszczołami. Dużo radości zapewnią dzieciom, rodzicom i sobie dwa ptaki prowadzące fiozoficzne dyskusje, po których można już tylko odlecieć. A kruk Ryszard i orzeł Stefan latają bardzo wysoko. Można przynieść im suchy chleb, ale nie wypada karmić ptaków w teatrze. Jeszcze zobaczyły by to głodne misie, i było by im smutno. W spektaklu biorą udział dzieci, młodzież i osoba dorosła.. Warto zobaczyć, chyba że ktoś bardzo nie chce.

dofinansowano ze środków Gminy Wrocław

 

Zapisz się na newsletter !


Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Podstawowe założenia programowe Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka:- wspieranie rozwoju osobowości,- przygotowanie do aktywnego i świadomego uczestnictwa w kulturze,- zapoznanie z różnego rodzaju środkami artystycznymi i tajnikami teatru,- umiejętność zaprezentowania się, przezwyciężanie strachu i tremy,- redukcja …

Więcej

Adres:

ul. Kuźnicza 29a
50-138 Wrocław


Kontakt:

71 341 80 02
biuro@centrumtworczosci.pl
http://centrumtworczosci.pl/
facebook

niedziela
22.01
2017
Wydarzenia |

Teatr Bąbli: Huśtawka

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na nowy spektakl Teatru Bąbli pt. „Hustawka” dla dzieci w wieku 2-4 lat. To niezwykła opowieść o spełnianiu marzeń i świetnej zabawie. Dwie główne bohaterki, następczynie Leonarda da Vinci, wpadają na genialny pomysł. Tworzą huśtającą maszynę świata, dzięki której można dotknąć chmur! Kiedy już cudowny wynalazek powstanie, każdy poczuje się […]

Więcej
niedziela
16.10
2016
Wydarzenia |

Tajemnica pewnej pracowni naukowej, WCTD

Już 16 października w niedzielę o godz. 17:00 odbędzie się premiera nowego spektaklu Repertuarowego Teatru Dziecięcego pt. „Tajemnica pewnej pracowni naukowej” w reżyserii Katarzyny Łuczyńskiej.

Więcej
niedziela
20.11
2016
Wydarzenia |

Nie ma się czego bać – spektakl dla dzieci

„Nie ma się czego bać” to nowy spektakl Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka dla dzieci od 5 lat i ich rodziców. Opowiada o małej dziewczynce Michasi i  mieszkającym w jej pokoju „Strachu”. Pewnej nocy po kilku perypetiach zaprzyjaźniają się. Przyjaciele odkrywają, że w pokoju w tajemniczej „zapasowej szafce mieszkają niesympatyczne „Gałgany”  oraz  zagadkowy Pająk. Gałgany zatruwają […]

Więcej
pon-pt
18.07-29.07
2016
Wydarzenia |

Letnie warsztaty dla dzieci z rodzin wielodzietnych

Warsztaty dla dzieci z rodzin wielodzietnych – edycja wakacyjna to zajęcia plastyczne. Centrum Twórczości zaprasza do uczestnictwa w cyklu warsztatów skupiających się na działaniach plastycznych, pozwalających rozwinąć pasje i talenty artystyczne dzieci.

Więcej