WoodsKreuje – gra miejska dla łodzian i mieszkańców regionu zaprasza na niezwykłą wycieczkę po Łodzi

przestrzenie Łodzi
📅 piątek 28.07.2017 do niedziela 30.07.2017
Instalacja WoodsKreuje
Jak co roku, wiosną, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi przypomina mieszkańcom miasta i regionu o tym, że las to dobre sąsiedztwo. Wystartowała kampania #WoodsKreuje, której głównym bohaterem jest… drewno.

Z tej okazji powstała bezpłatna aplikacja mobilna, przy pomocy której można zagrać w grę miejską, oprowadzającą po Łodzi nowym, drewnianym szlakiem.

Nauka przez zabawę

Łódź filmowa, Łódź bajkowa, Łódź fabryczna, miasto pubów – gra miejska odkryje przed łodzianami i turystami kolejne oblicza miasta zwanego kiedyś „ziemią obiecaną”. Przy pomocy dostępnej w sklepie Google Play bezpłatnej aplikacji mobilnej WoodsKreuje, rodzice z dziećmi będą mieli okazję odbyć fascynującą wycieczkę w głąb historii miasta. Domy tkaczy w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej, kultowe drewniane schody do sali kinowej w Szkole Filmowej czy ołtarz główny w Archikatedrze Łódzkiej, to tylko niektóre z miejsc, w których pięknie zachowane lub zrekonstruowane drewniane elementy architektury lub wystroju wnętrz szepczą wciąż żywe historie dawnej – i współczesnej – Łodzi. Wielu z tych miejsc dzieci, a może i rodzice, nie mieli jeszcze szansy odwiedzić. Miejsca, które już znacie, zobaczycie w zupełnie innym świetle! Czy spacerując z dzieciakami słynną ulicą Piotrkowską rozmawialiście kiedyś o historii miasta, w którym zgodnie żyli kiedyś przedstawiciele czterech kultur?

Jak grać?

Wystarczy smartfon, odrobina spostrzegawczości by wypatrzeć tabliczki z kodami QR w miejscach opisanych w aplikacji, a na koniec – trochę kreatywności słowotwórczej. Szczegółowy opis gry i zadania finałowego znajdziecie w aplikacji WoodsKreuje. Najbardziej kreatywnego gracza Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi nagrodzi tygodniowym wrześniowym wyjazdem nad morze dla czterech osób.

Co woods kreuje?

W centrum miasta, obok dworca Łódź Fabryczna, stanęło siedem wyjątkowych, drewnianych ławek – instalacja WoodsKreuje to ostatni punkt na trasie gry miejskiej, z którym związane jest zadanie finałowe!

Instalacja powstała w czasie Międzynarodowego Sympozjum Designerskiego, które odbyło się w maju nad Zalewem Sulejowskim. Artyści z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki zmierzyli się drewnem topolowym. Wśród drewnianych form łodzianie znajdą m.in. piękną łódź, wygodne siedzisko ze stojakiem na rowery, najmłodsi zaś z pewnością docenią ławkę w kształcie…cukierka.

– Nie wszystkie formy użyteczne muszą mieć formę kwadratu, warto poszukiwać innych rozwiązań. Jeżeli to poszukiwanie i jego efekty przybierają formę zabawy – to chyba dobrze, prawda? – tak o instalacji WoodsKreuje mówi koordynujący sympozjum designerskie prof. Marek Sak (ASP Łódź).

Wiedza, zabawa i eksperymenty – dwa miesiące leśnych atrakcji

Więcej na temat kampanii tu: http://www.lodz.lasy.gov.pl/-woodskreuje oraz na fanpage’u Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi https://www.facebook.com/LasyPanstwoweLodz/. To nie koniec niespodzianek. Na najmłodszych czekają też zajęcia w Leśnym Eksperymentarium, gdzie będą odkrywać super-moce przyrody.

W grę miejską można grać do końca lipca. Aplikacja jest kompatybilna z systemem Android.