Wielokulturowy Lublin

Centrum Kultury w Lublinie
📅 piątek 27.05.2016 do niedziela 29.05.2016
Festiwal kultur mniejszości narodowych i religijnych
Różnorodność kulturowa Lublina to fakt. I chociaż wiele osób będzie odwoływać się przede wszystkim do historii naszego miasta, to jest to również teraźniejsza rzeczywistość. Mijamy się na ulicach, uczymy się i pracujemy wśród ludzi, którzy pochodzą z krajów całego świata lub modlą się w różnych świątyniach. Aby poznać lepiej to bogactwo zapraszamy do udziału w festiwalu Wielokulturowy Lublin.

Festiwal kultur mniejszości narodowych i religijnych

27-30.05.2016

To artystyczno-edukacyjna prezentacja tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i religijnych. Podczas kilku dni miasto stanie się sceną dla koncertów, spektakli i wystaw. Osoby aktywne będą mogły wziąć udział w warsztatach umiejętności m.in. ikonograficznych, wokalnych, tanecznych, czy warsztatach medytacji. Do dzieci i młodzieży kierujemy specjalne zajęcia edukacyjno-integracyjne, zaś do dorosłych – debaty, spotkania, prezentacje multimedialne i projekcje filmowe. W Centrum Kultury w Lublinie zaprezentujemy 6 wystaw fotografii, malarstwa i grafiki. Będzie można odwiedzić Centrum Islamu, Dom Sióstr Białych Misjonarek Afryki, cerkiew greckokatolicką i świątynie prawosławne oraz udać się na spacer szlakami obecności mniejszości w Lublinie. Podczas weekendu w trasę wyruszy specjalny bezpłatny Autobus Wielokulturowy, który zawiezie chętnych do wszystkich miejsc związanych z naszym festiwalem.

Prezentowane kultury i tradycje:afrykańska, bałkańska, białoruska, buddyjska, czeczeńska, ewangelicka, greckokatolicka, irańska, muzułmańska, prawosławna, romska, ukraińska, żydowska.

PROGRAM WYDARZEŃ W RAMACH FESTIWALU

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY

Zapisy w kasie Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12 lub drogą mailową – edukacja@ck.lublin.pl

ul. Peowiaków 12