Wielkanocne Zające przybyły do Starego Browaru!

Stary Browar
📅 sobota 25.03.2017 do niedziela 26.03.2017
wolny
Wielkanocne Zające przybyły do Starego Browaru!
Już po raz dziewiąty zające opanowały Stary Browar. Jest ich 2037 i zostaną tu do 15 kwietnia. Nowość to „Najmilszy z Zajęcy” pokryty pluszowym futerkiem w 3 kolorach: szarym, chabrowym i magenta. Nie zabrakło też fioletowych klasyków.

Po raz pierwszy 6 zajęcy o wysokości ok. 2 metrów wita i zaprasza do Starego Browaru podróżnych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica (do Wielkanocy będzie to aż 100 tysięcy osób, przylatujących i wylatujących do 22 miast w 12 krajach). Dodatkowo na poznańskich przystankach pojawiła się niestandardowa kampania promująca wielkanocne atrakcje w Starym Browarze. Citylighty AMS we wiatach przystankowych są… puszyste w dotyku, niczym tegoroczny „Najmilszy z Zajęcy”.

W tym roku swój nowy dom znajdzie ponad 3000 zajęcy Starego Browaru. Ich sprzedaż rozpocznie się 1 kwietnia, dodatkowo dzieci biorące udział w warsztatach zabierają pomalowane przez siebie figurki za darmo.

Do tradycyjnych atrakcji Starego Browaru w wielkanocnym czasie należą też spektakl, konkurs plastyczny dla dzieci i towarzysząca mu wystawa prac na temat zająca. 8 kwietnia dzieci obejrzą przygotowany we współpracy z Teatrem Fuzja i Empikiem spektakl „Ciocia Jadzia”. Po spektaklu odbędzie się wręczenie nagród indywidualnych w konkursie plastycznym dotyczącym zająca, do którego Stary Browar zaprosił 800 przedszkolaków z 5 podpoznańskich gmin. To już czwarta edycja konkursu, w którym nagrodą główną jest ponad 1,5-metrowy zając Starego Browaru. Do tej pory zające-giganty wygrały przedszkola w Suchym Lesie, Baranowie i Czerwonaku. Ponadto w dniach 3-15 kwietnia w Atrium będzie można obejrzeć wystawę tegorocznych prac konkursowych.

Przygotowania do Wielkanocy będzie można poczynić w dwóch świątecznych strefach z przysmakami, dekoracjami i podarunkami: na Targu Wielkanocnym w Pasażu w dniach 3-15 kwietnia (produkty m.in. E. Wedel, Karpicko, Sweet & Fit, Five o’clock) oraz na Wolnym Targu Wielkanocnym w weekend 8-9 kwietnia w Galerii na Dziedzińcu Sztuki. Znaleźć tu będzie można rękodzieło (jak biżuteria, ręcznie szyte zabawki, przedmioty dekoracyjne do domu) i ekologiczne produkty spożywcze od lokalnych, wielkopolskich twórców i producentów. Organizatorzy Wolnego Targu zapraszają także na całodzienne kreatywne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Wszystko to w pełnej energii i dobrego nastroju atmosferze zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Wielkanocne atrakcje w Starym Browarze:

Warsztaty malowania zajęcy dla dzieci: 1-2 kwietnia i 8-9 kwietnia, godz. 10:30, 11:45, 13:00, 14:15, 15:30, 16:45; zapisy w Punkcie Informacyjnym w Pasażu, 25 marca od godz. 10:00

Sprzedaż małych zajęcy: 1 kwietnia, Punkt Informacyjny w Pasażu

Sprzedaż dużych zajęcy: 8 kwietnia, Punkt Informacyjny w Atrium i Pasażu

Spektakl teatralny dla dzieci „Ciocia Jadzia” (Teatr Fuzja i Empik):
Ciocia Jadzia to ciocia, o jakiej marzy każde dziecko, a przynajmniej niezależne i zadziorne dziewczynki, którym ciągle ktoś dorosły mówi, co mają robić. „Ciocia Jadzia” to ciepły, pełny humoru i zaskakujący spektakl, w którym zobaczymy prócz tytułowej bohaterki inne barwne postaci jak Pelagia Rzepa czy Stefan Salceson i Genek Powsinoga.
8 kwietnia, godz. 12:00, Pasaż, wstęp wolny

Wolny Targ Wielkanocny: 8-9 kwietnia, godz. 11:00–19:00, Galeria na Dziedzińcu Sztuki, wstęp wolny

Targ Wielkanocny w Pasażu: produkty m.in. E. Wedel, Karpicko, Sweet & Fit, Five o’clock, 3-15 kwietnia

Wystawa prac dzieci biorących udział w konkursie wielkanocnym dla przedszkoli: 3-15 kwietnia, Atrium, wstęp wolny

————-
Zające pojawiające się przed Wielkanocą w Starym Browarze, na stałe wpisały się już na listę największych atrakcji Poznania. To symbol nie tylko miejsca, ale też zapowiedź wiosny. Od 9 lat poznaniacy czekają na ich nową odsłonę, a w weekend rozpoczęcia ekspozycji znacząco wzrasta liczba gości. Na Facebooku, Instagramie i Snapchacie pojawiają się setki zdjęć i filmików z zającami, a liczba ta wzrasta wielokrotnie po rozpoczęciu ich sprzedaży. Wśród ich posiadaczy i kolekcjonerów jest wiele słynnych osób: aktorów, polityków, pisarzy, sportowców, blogerów czy dziennikarzy.
Zające co roku występują w dwóch lub trzech kolorach. Od 2014 r. można też „ożywić zająca”, przenosząc go w wymiar 3D w bezpłatnej aplikacji „Stary Browar”. Zając 3D reaguje na dotyk, można się z nim bawić, udostępnić w social mediach lub zamienić w wirtualną pocztówkę i wysłać znajomym.