Wielkanocne tradycje

Data wydarzenia: niedziela 28.03.2010

W najbliższą NIEDZIELĘ – Wielkanocne tradycje – otwarte warsztaty rodzinne, adresowane do Dużych i Małych, na których można będzie wykonać pod fachowym okiem: palmę, pisanki, kartki świąteczne, wiosenne dekoracje itp. To tradycja D K Zacisze, którą kultywują stali bywalcy, jak też dołączają nowi – dzieci są zachwycone, dorośli także!

Warsztaty odbędą się w dn. 28 marca, w godz. 16-18.

Zapisz się na newsletter !


Dom Kultury "Zacisze"

Czy interesuje Cię… filc biżuteria witraż decoupage art kuchnia balet breakdance Akademia Dotknij Sztuki boogie woogie akwarela jęz. hiszpański a może inne działania? Już od 43 lat nastraja nas sztuka, a my nastrajamy innych. Bogata …

Więcej

Adres:

ul. Blokowa 1,
03-641 Warszawa


Kontakt:

dk@zacisze.waw.pl
http://www.zacisze.waw.pl
facebook

sobota
29.04
2017
Wydarzenia |

Mali Einsteini: Kierunek: Australia

Porozmawiamy o tym, jakie są kontynenty i skupimy się na Australii. Spojrzymy na nią historycznie. Dowiecie się, kim są Aborygeni, gdzie mieszkają dziś i jak wyglądało ich życie dawniej. Dzięki pieśniom, muzyce i legendom, możemy znać ich historię. Byli myśliwymi i nomadami. Do polowań wykorzystywali drewniany bumerang – w tym miejscu zatrzymamy się dłużej. Stworzycie swój własny kołobumerang i sprawdzicie, czy do was wróci.

Więcej
sobota
22.04
2017
Wydarzenia |

Mali Einsteini: Wszystko o papierze

Jak wynaleziono papier? Wysłuchacie jaka była mokra historia kłopotem malowana. Dowiecie się, jak powstaje papier i jak powstawał kiedyś. Jakie były pierwsze próby jego uzyskania. Będziemy samodzielnie wytwarzać papier metodą czerpaną, ozdobimy wytworzone kartki kolorowymi płatkami i przyprawami. Spróbujemy też pisać jak nasi przodkowie czyli piórem i atramentem.

Więcej
poniedziałek
22.05
1970
Wydarzenia |

Ferie zimowe 2017 w DK Zacisze

Rekordowa ilość propozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych! Mogą być początkiem nowej przygody lub kontynuacją tego, co znacie i cenicie. W atmosferze DZIKIEJ WISŁY, święta trąbek z obrazów Aleksandra Gierymskiego i Gwiezdnych Wojen…
W rytmach salsy, tanga, Break Dance, Hip-Hopu i Jazzu…

Więcej
wt-nie
07.02-26.02
2017
Wydarzenia |

Ferie w DK Zacisze – Dzika Wisła

Dawnej najważniejsza rzeka świata, dziś królowa polskich rzek. Czaruje urodą, kryje tajemnice i ciekawe historie. Poznajcie z nami DZIKĄ WISŁĘ. Na wiślanych warsztatach oszlifujecie bursztyny, dowiecie się skąd się wzięły bociany, stworzycie magiczne mobile na patyku, print na tkaninie i suma – magnes.

Więcej
sobota
17.12
2016
Wydarzenia |

Anioły i aniołki

Na warsztatach dzieci tworzyć będą postać aniołka, symbol dobroci i niewinności. Wykorzystają różnorodne materiały: kolorową krepinę, tekturę, koronki, włóczkę, guziczki, sznurek i szczyptę wyobraźni. Wasze aniołki będą pełne blasku.

Więcej
sobota
17.12
2016
Wydarzenia |

Mali Einsteini: Zagadki herbatki

Jakie właściwości lecznicze może mieć herbata? Czy ma właściwości pobudzające? Czy można nią malować? Poznacie smak najdroższej herbaty na świecie. Zobaczycie jakie fascynujące procesy zachodzą podczas parzenia herbaty. A czy herbata może pachnieć świętami? Stworzycie własną, pyszną herbatę na zimowe wieczory. Będzie kolorowo i magicznie.

Więcej
niedziela
11.12
2016
Wydarzenia |

Przedstawienie dla dzieci: Wizyta Świętego Mikołaja

Dwa anioły Gapcia i Gapcio przygotowują dzieci na przyjście Świętego Mikołaja. Gapcia dostaje w nagrodę gwiazdę wigilijną, którą w tym roku sama może zaświecić anielskim pyłkiem i dobrymi życzeniami. Niestety Gapcio rozbija gwiazdę i tylko dzieci mogą ją naprawić. Chcecie się dowiedzieć jak?

Więcej
sobota
19.11
2016
Wydarzenia |

Mali Einsteini: Człowiek i woda

Czy człowiek może okiełznać żywioł, jakim jest woda? Jak działają śluzy wybudowane na rzekach i jeziorach? Czemu służą? Poznacie zasady wyrównywania poziomu wody w naszych gigantycznych torach wodnych. Zbudujemy też odrzutową motorówkę!

Więcej
sobota
01.10
2016
Wydarzenia |

Mali Einsteini: Kwasy i zasady – bulgoczące doświadczenia

  Jak bulgocze kwas? A jak roztwór zasadowy? Zapraszamy do świata kipiących, musujących mikstur! Dzięki nim poznamy rodziny wszystkich cieczy, a także będziemy bawić się papierkami lakmusowymi i prowadzić badania odkrywcze! Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. Pytanie. Działanie. Odpowiedź. Na każdych zajęciach Małych Einsteinów dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, […]

Więcej