Widowisko Muzyczne w Ogrodzie Staromiejskim

Data wydarzenia: niedziela 26.06.2011

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza Państwa do Krainy operetki i musicalu. W przepięknej scenerii Ogrodu Staromiejskiego zaśpiewają dla Państwa największe gwiazdy polskiej sceny operowej z towarzyszeniem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą Maksymiliana Madeły, Alana Urbanka i Adama Witiwa.

Koncerty odbędą się:

18 czerwca (sobota), godz. 20:00; 19 czerwca (niedziela), godz. 18:00; 26 czerwca (niedziela), godz. 18:00

REPERTUAR:
Jakub Offenbach: Uwertura z operetki Orfeusz w piekle
Johann Strauss: Kuplety Adeli z operetki Zemsta Nietoperza
Franz Lehar: Usta milczą… z operetki Wesoła wdówka
Imre Kalman: duet Tłumy fraków z operetki Księżniczka czardasza
Johann Strauss: Polka Tritsch-Tratsch
Franz Lehar: Dein ist mein ganzes Herz z operetki Kraina Uśmiechu
Johann Strauss: Odgłosy Wiosny
Aria Elizy z musicalu My Fair Lady
Aria Freda z musicalu My Fair Lady
Hello Dolly (wersja instrumentalna)
Deszczowa Piosenka (wersja instrumentalna)
Memory z musicalu Koty
Don′t Cry for Me Argentina z musicalu Evita
Johann Strauss: Radetzky Marsch

Udział wezmą:

Agnieszka Dondajewska (sopran)
Absolwentka Wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Ewy Wdowickiej. Na stałe związana jest z Teatrem Wielkim w Poznaniu, współpracuje z Operą Wrocławską, Warszawską Operą Kameralną, Operą "Nova" w Bydgoszczy, Operą w Krakowie, Śląską Operą Kameralną. Występowała na scenach Belgii, Niemiec, Holandii i Francji. Dokonała nagrań z Orkiestrą Ósmego Dnia oraz muzykę dla spektakli teatralnych. Jest laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Ewa Vesin (sopran)
Studiowała śpiew w Akademi Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Heleny Szubert – Słysz i we Wrocławiu, gdzie uzyskała dyplom w klasie prof. Barbary E. Werner. Doskonaliła swój talent na licznych kursach mistrzowskich oraz biorąc udział w wielu zagranicznych tournee. Od 2003 roku jest solistką Opery Wrocławskiej, gdzie brała udział w kolejnych superprodukcjach Opery Wrocławskiej wystawianych w Hali Stulecia dla kilkutysięcznej widowni. Od 2004 roku koncertuje u boku słynnego pianisty Waldemara Malickiego, biorąc udział m.in. IV Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego „Fun and Classic". Koncertuje w Polsce i za granicą.

Monika Gruszczyńska (sopran liryczno-spintowy)
Ukończyła studia na Wydziale Wokalnym w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka doskonaliła swoje umiejętności na licznych wokalnych kursach mistrzowskich jest finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego W W swojej karierze artystycznej wystąpiła na wielu znanych i renomowanych festiwalach, m.in. Międzynarodowym Festiwalu „Wratislavia Cantans", Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej i Festiwalu Operetkowym w Ciechocinku. 1999 r. zadebiutowała na scenie Teatru Muzycznego – Operetki Wrocławskiej, Artystka prowadzi aktywną działalność koncertową. Występuje gościnnie z recitalami na różnych scenach w Polsce i za granicą.

Paweł Skałuba (tenor)

Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie wybitnego artysty i pedagoga prof. Piotra Kusiewicza. Obecnie jest pierwszym tenorem Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, współpracuje z teatrami operowymi i filharmoniami w całej Polsce, wykonując pierwszoplanowe partie w dziełach operowych, operetkowych i oratoryjnych kompozytorów różnych epok. Od 2002 roku jest jednym z "Trzech Polskich Tenorów". W roku 2006 wziął udział w światowej prapremierze megaprodukcji pt."Ça Ira", autorstwa Rogera Watersa (Pink Floyd). Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. W 1993 roku został – jako jedyny Polak i najmłodszy uczestnik – finalistą I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Placido Domingo w Paryżu. W 2002 roku zdobył pierwszą nagrodę IV Międzynarodowego Turnieju Tenorów w Szczecinie.

oraz

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu
pod batutą Adama Witiwa, Maksymiliana Madeły i Alana Urbanka

Ceny biletów: I strefa: bilet normalny: 60 zł, bilet ulgowy: 50 zł (widownia przed sceną); II strefa: bilet normalny: 40 zł, bilet ulgowy: 30 zł (miejsca przy stolikach kawiarnianych)

 

Zapisz się na newsletter !


Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek ma w swoim repertuarze adaptacje utworów z kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej (m.in. powieści Astrid Lindgren i Tove Jansson) oraz najpopularniejszych baśni. Gra jednak nie tylko klasykę. Ostatnie premiery to w większości …

Więcej

Adres:

pl. Teatralny 4
50-051 Wrocław


Kontakt:

71 335 49 01
sekretariat@teatrlalek.wroclaw.pl
http://www.teatrlalek.wroclaw.pl
facebook

sobota
08.04
2017
Wydarzenia |

Ziemianie, spektakl we Wrocławskim Teatrze Lalek

A co, gdyby Ziemia mogła mówić? Gdyby rośliny, drzewa wydawały dźwięki? Gdyby warzywa, oprócz witamin, gromadziły historie? Co by nam powiedziały? O lasach, które wycinamy pod drogi, o łąkach, które zamieniamy w parkingi, o polach, które zasypujemy pestycydami? O tym, co będzie, kiedy już zjemy wszystkie zwierzęta. I kiedy znikną ostatnie pszczoły. Przyłóż ucho do […]

Więcej
pt-nie
16.12-18.12
2016
Wydarzenia |

Prosta historia we Wrocławskim Teatrze Lalek

Na początku był Raj: Dom. Ogród. Tata, mama, dziecko.  Świeciło słońce. Szczekał pies. Wszystko działało. Później pojawiła się chmura. Czarna chmura. Gdzieś daleko, nikt tego nie zauważył. Mijał czas. Chmur przybywało i nagle rozpętała się burza. Trzęsienie ziemi. Nastąpiła Zmiana. Wreszcie wszystko zniknęło. Nastało Nic. Pustka. Jak sobie z tym poradzić? Czy na niebie jeszcze […]

Więcej
nie-nie
04.09-25.09
2016
Wydarzenia |

Alicja w Krainie Czarów – wystawa ilustracji

Międzynarodowa wystawa, zorganizowana z inicjatywy estońskiej ilustratorki Viive Noor, prezentująca blisko 100 prac 72 współczesnych ilustratorów pochodzących z 16 krajów, m.in. Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Niemiec, Węgier, Białorusi, Litwy, Łotwy i Estonii, a także Iranu.

Więcej
niedziela
26.06
2016
Wydarzenia |

Bajkobus na Święcie Wrocławia

Naładowany pozytywną energią spektakl grany ze sceny Bajkobusu, na potrzeby przedstawienia przerobionego na pionierski wóz transmisyjny – Elektrobus.

Więcej
sob-nie
11.02-12.02
2017
Wydarzenia |

Yemaya – Królowa Mórz w Teatrze Lalek

Omar jest wrażliwym i obdarzonym bogatą wyobraźnią pięciolatkiem. Lubi rozmawiać z kwiatami i z przedmiotami, z którymi zwykle się nie rozmawia. Pewnego dnia wszystkie domy w jego mieście zaczynają się rozpadać, a niebo staje się straszne. Omar i jego tata muszą uciekać przez ocean. Ale chłopiec nie dopływa na drugi brzeg. Zamiast tego trafia do […]

Więcej
niedziela
11.12
2016
Wydarzenia |

DZYŃ! Integracyjne warsztaty sensualne o sztuce

Podczas zajęć dzieci i ich opiekunowie na nowo odkryją rzeczywistość, która wydaje się dobrze znana. Zainspirujemy uczestników do celebrowania ich własnego, wyjątkowego spojrzenia na świat.

Więcej
sobota
14.05
2016
Wydarzenia |

UCHO-wisko w Teatrze Lalek

Spotkanie autorskie z autorką książki ,,Wierszyki z krainy muzyki” i aktorką WTL Aleksandrą Mazoń, połączone z warsztatami teatralno-plastyczno-muzycznymi UCHOwisko, czyli aktywne słuchanie i muzyki malowanie.

Więcej
pt-nie
20.01-22.01
2017
Wydarzenia |

Tesla vs Edison we Wrocławskim Teatrze Lalek

TESLA vs EDISON to trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności.

Więcej
sob-nie
18.02-19.02
2017
Wydarzenia |

MIRAŻE. Baśnie Ludów Wschodu

Oto Iram – tajemnicze Miasto Kolumn – staje przed nami otworem! Każdy turysta może w nim zostać nie tylko świadkiem, ale i uczestnikiem niezwykłych wydarzeń opromienionych duchem baśni tysiąca i jednej nocy. Na fabułę MIRAŻY składa się wiele historii, zarówno miejskich, jak i pustynnych, skupionych wokół centralnej opowieści o niemożliwej miłości królewny Budur i królewicza […]

Więcej