Wesoły weekend w Deli Parku

Deli Park - Park edukacyjno-rozrywkowy
📅 sobota 23.07.2016 do niedziela 24.07.2016
Deli Park dla dzieci
Zapraszamy na  magiczny weekend do DELI Parku w Rosnówku. Będzie kolorowo, wybuchowo i bardzo kreatywnie.

W sobotę od godz. 12 do 17 z dziećmi spotka się Pan Pianka ze swoimi niesamowitymi klockami. Będzie można zwiedzać, poznawać, budować, ale przede wszystkim znakomicie się bawić. Pan Pianka zaprosi  na warsztaty budowania z klocków piankowych. Są one bardziej  plastyczne niż plastelina, kolorowe jak tęcza, bezpieczne i kreatywne. Są także ekologiczne i można z nich tworzyć prawdziwe dzieła sztuki!

Podczas warsztatów „Z Panem Pianką wśród zwierząt“ dzieci tworzyć będą podobizny swoich ulubieńców mieszkających w DELI Parku, a także zwierzaki z farmy, a nawet domowych przyjaciół. Natomiast podczas zajęć „Z Panem Pianką dookoła świata, czyli geografia na wesoło“ uczestnicy udadzą się w podróż przez kraje świata. Poznają ich charakterystyczne zabytki, budowle, zwierzęta.

Natomiast w niedzielę o godz. 12, 14 i 16 odbędą się magiczne pokazy doświadczeń, które poprowadzą studenci z Naukowego Koła Chemików UAM.
– Jako chemicy udowodnimy, że chemia jest ciekawa, widowiskowa i… magiczna – mówią studenci. –  Będzie kolorowo, zadziwiająco, trochę ognia i chłodu zarazem – tak różnorodnie, jak różnorodna jest dziedzina nauki, którą się zajmujemy i którą chcemy pokazać.

Będzie m.in. wybuchowy młotek, zabawa z ciekłym azotem, tęcza w szkle na życzenie, ognista piana i kałuża ognia. Wywołany zostanie także  dżin z butelki, a dzięki zaklęciom będzie mnóstwo kolorowego ognia. To tylko niektóre atrakcje. Członkowie Naukowego Koła Chemików UAM od lat, dzieląc się swą pasją, starają się ukazywać inną, fascynującą i często zaskakującą stronę chemii oraz wzbudzać nią zainteresowanie wśród różnych grup wiekowych.
Warsztaty z Panem Pianką i pokazy chemiczne są bezpłatne. Wystarczy kupić bilet do DELI Parku.

DELI Park w Rosnówku położony jest zaledwie kilkanaście kilometrów od Centrum Poznania. Na 6 hektarach dzieci mogą bawić się na ogromnych rozmiarów placu zabaw, albo sprawdzać się w grach edukacyjnych w multimedialnym budynku. Zwiedzając park można zobaczyć najciekawsze budynki świata w miniaturze i przyjrzeć się gigantycznym owadom, poznać prehistorycznego mamuta, ale też żywe zwierzęta w mini zoo. Na terenie parku znajduje się także jedyna w Polsce, Podniebna Eko-Wioska. Przechadzając się 5 metrów nad ziemią między drzewami Wielkopolskiego Parku Narodowego uczestnicy wycieczki poznają zwierzęta i ptaki, które zamieszkują ten teren.
Ceny biletów: 24 zł (normalny), 20 zł (ulgowy), 18 zł grupowy. Bilety rodzinne kosztują: 2+1 – 60 zł, 2+2 – 79 zł , 2+3 – 98 zł, kolejne dziecko 15 zł. Bilety rodzinne z kartami – Karta stałego klienta, Karta rodziny 5+, Funpass Parkmania lub inne karty rabatowe: 2+1 – 54 zł, 2+2 – 70 zł, 2+3 – 88 zł, a kolejne dziecko 15 zł. Dzieci do lat 3 wchodzą gratis. Emeryci i renciści – 14 zł (ulga nie obowiązuje przy korzystaniu z kart).
Atrakcje w cenie biletu: park miniatur, mini zoo, gigantyczne owady, zwierzęta prehistoryczne, place zabaw, wewnętrzny plac zabaw, interaktywne gry, Podniebna Eko-Wioska, dmuchańce.
W lipcu Park jest czynny od godziny 10 do 20. Kasa czynna jest godzinę krócej.

Trzebaw
ul. Poznańska 1