Weekend andrzejkowych atrakcji! Gliwice

ul. Rybnicka 207 w Gliwicach
📅 sobota 18.11.2017 do niedziela 19.11.2017
Weekend andrzejkowych atrakcji! Gliwice

Jakby tu rozpędzić listopadowe szarości, złe moce czy koszmary? Z pomocą mogą przyjść indiańskie łapacze snów, które własnoręcznie wykonane pozwolą dać upust pokładom kreatywności, a dodatkowo przyozdobią dziecięce pokoje.

Centrum Handlowe Auchan Gliwice zaprasza 18 listopada wszystkich małych gości na warsztaty kreatywne z tworzenia indiańskich amuletów, a 19 listopada na warsztaty andrzejkowe z tradycyjnymi wróżbami. Wstęp bezpłatny!

Według wierzeń niektórych plemion z Ameryki Południowej, indiańskie amulety zwane łapaczami snów mają chronić przed koszmarami i przepuszczać wyłącznie dobre sny. Wisząca nad śpiącym ozdoba miała w dawnych wierzeniach chronić śpiącego i odpędzać złe moce, a współcześnie traktowana jest jako amulet mający przynosić szczęście. Choć trudno zweryfikować skuteczność łapacza snów, to już samodzielne wykonanie go może sprawić dużo radości i dać upust drzemiącej w każdym kreatywności.

Mali goście Centrum Handlowego Auchan Gliwice będą mieć okazję stworzyć barwne amulety, które z pewnością przyozdobią niejedno wnętrze i nacieszą oko! Do wykonania prac małym artystom posłużą obręcze, różnokolorowe piórka, mulina, tasiemki, sznureczki, koraliki i inne drobiazgi, które sprawią, że amulety będą niepowtarzalną ozdobą lub prezentem dla najbliższych.

W niedzielę 19 listopada maluchy wezmą udział w warsztatach andrzejkowych. Uczestnicy zabawy własnoręcznie ozdobią drewniane figurki czarnych kotów na szczęście, wykonają magnesy na lodówkę z wybranym znakiem zodiaku, a także udekorują świece za pomocą plastrów pomarańczy, cynamonu, anyżu czy ziarenek kawy. Podczas andrzejkowego spotkania nie zabraknie również tradycyjnych zabaw i wróżb z laniem wosku przez dziurkę od klucza czy wróżeniem przyszłości ze skórki jabłka.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Warsztaty kreatywne odbędą się 18 oraz 19 listopada w Centrum Handlowym Auchan Gliwice przy ulicy Rybnickiej 207 w Gliwicach. Sobotnie zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 18:00, natomiast niedzielne warsztaty odbędą się w godz. 11:00 – 17:00. Materiały potrzebne do wykonania prac zapewnia organizator. Wstęp wolny!