Wędrówki Pyzy

📅 czwartek 27.11.2014 do piątek 28.11.2014
Wędrówki Pyzy

Scenariusz przedstawienia, scenografia i lalki powstały podczas warsztatów prowadzonych przez Bożenę Ptak (pisarkę, autorkę Śpiewnika kaszubskiego do muzyki Katarzyny Gaertner), Katarzynę Zawistowską (scenografkę z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku), Andrzeja Żaka (aktora lalkarza z gdańskiego teatru Miniatura).

Punktem wyjścia działań realizowanych w ramach warsztatów była twórczość scenograficzna Adama Kiliana, ale – zgodnie z dekalogiem Mistrza – dzieci poszukiwały własnych, innowacyjnych form przekazu artystycznego.

W przedstawieniu biorą udział dzieci ze szkoły podstawowej nr 1w Kartuzach, zespół regionalny Krôsniăta oraz lalki wykonane na warsztatach, animowane przez młodych twórców podczas spektaklu.

Muzykę do przedstawienia napisał Marek Kuczyński – twórca muzyki filmowej, koncertowej i teatralnej (autor Mszy Kaszubskiej).

W realizacji przedstawienia pomogli nauczyciele, rodzice, ciocie, wujkowie, babcie i dziadkowie, którzy podzielili się opowieściami związanymi z regionem pomorskim.

PRAPREMIERA
27 listopada 2014 r., godz. 11.00, Kartuskie Centrum Kultury, Kartuzy, ul. Klasztorna 1

PREMIERA GDAŃSKA
28 listopada 2014 r. , godz. 11.00, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Gdańsk, ul. Korzenna 33/35

Projekt realizowany jest w ramach 9. Bałtyckich Spotkań Ilustratorów, organizowanych przez Nadbałtyckie Centrum Kultury, inspirowanych twórczością znanego ilustratora i scenografa – Adama Kiliana. W Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku trwa wystawa ilustracji, scenografii i lalek artysty, czynna do 30 listopada 2014. W Kartuskim Centrum Kultury w dniach 7-27 listopada prezentowana będzie wystawa plakatów projektowanych przez Kiliana.