Warsztaty w Muzeum Etnograficznym w Krakowie – II semestr 2015/2016 r.

📅 poniedziałek 30.05.2016 do piątek 24.06.2016
Warsztaty w Muzeum Etnograficznym w Krakowie – II semestr 2015/2016 r.

v:* {behavior:url(#default#VML);} o:* {behavior:url(#default#VML);} w:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);} Co miesiąc jeden weekend przeznaczamy dla rodzin, które zapraszamy na, realizowany w tym roku wspólnie z Ośrodkiem Działań Ekologicznych „Źródła”, Etnokalendarz.

DLA DZIECI

DU:DA:DI – warsztaty umuzykalniające dla dzieci to zaproszenie do wspólnego spotkania z muzyką z różnych zakątków świata. Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo oraz towarzyszącym zabawie rekwizytom.

Fot. Marcin Wąsik
Zajęcia prowadzą Ewa Wicher i Monika Madej – członkinie Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona, nominowane do nagrody Słoneczniki 2013 w konkursie na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci, założycielki Centrum Inicjatyw Artystycznych i Edukacyjnych „Dumbadi”.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki. Grupa młodsza (do 1,5 roku życia) w godzinach od 10:30 do 11:15. Grupa starsza (1,5 do 3 roku życia) w godzinach 11:30 do 12:15.

Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Plac Wolnica 1
Koszt 4 zajęć w karnecie to 60 zł. Karnet ważny jest przez 5 tygodni od daty zakupu.
Koszt pojedynczego biletu na zajęcia to 20 zł.
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny  i Krakowską Kartę Miejską – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
Informacje i rezerwacje: szelingowska@etnomuzeum.eu lub tel.: 12 430 18 27, od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.

PRACOWNIA DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH  – cykl warsztatów dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Eksperymenty ze skalą, zabawy z perspektywą, różne stany skupienia oraz faktury będą pretekstem do szukania ukrytych treści w zwykłych przedmiotach.  Zabawy ruchowe, plastyczne i językowe będą pomocne w badaniu i poznawaniu świata. Co tydzień naszym przewodnikiem będzie inny przedmiot z kolekcji muzeum.

Warsztaty  prowadzi Agnieszka Lisowska – absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Akademii Świętokrzyskiej (specjalność: malarstwo sztalugowe). Edukatorka pracująca w Muzeum Etnograficznym w Krakowie specjalizująca się w pracy z młodszymi dziećmi oraz  osobami z różnymi trudnościami rozwojowymi. W pracy ceni i poszukuje elementów improwizacji i przestrzeni dla spontaniczności.

Na zajęcia zapraszamy we środy od godziny 17:00 do 18:00.

Koszt pojedynczego biletu na zajęcia to 20 zł.
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny i Krakowską Kartę Miejską30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
Rodziców oczekujących na uczestników zajęć zachęcamy w tym czasie do zwiedzania naszych wystaw – bez konieczności kupowania biletu.

KLUB LATAJĄCYCH PODRÓŻNIKÓW – cykl warsztatów dla dzieci w wieku 6-9 lat. Spotykamy się z różnymi kulturami i krainami geograficznymi sięgając po lokalne opowieści i legendy oraz do muzealnej kolekcji obiektów pozaeuropejskich.

Zajęcia prowadzi Mateusz Świstak – absolwent polonistyki. Opowiadacz i animator zabaw dziecięcych. Pracuje z opowieściami i baśniami, prowadząc warsztaty dla dzieci i dorosłych. Na blogu basnienawarsztacie.pl pisze o baśniach, ich znaczeniu i wykorzystaniu w codzienności. Współpracuje z przedszkolami i instytucjami kultury na terenie Małopolski i Śląska. Jest autorem scenariuszy eventów gier miejskich i komiksów. Współautor książki „Zabawy z ryżem”.

Na zajęcia zapraszamy we wtorki od godziny 17:00 do 19:00.

Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Plac Wolnica 1
Karnet (4 zajęcia): 60 zł. Karnet ważny jest przez 5 tygodni od daty zakupu.
Koszt pojedynczego biletu na zajęcia to 20 zł.
Informacje i rezerwacje: grajewska@etnomuzeum.eu lub tel.: 12 430 18 27, od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.

DLA RODZIN

ETNOKALENDARZ – cykl weekendowych warsztatów tworzony z myślą o uczestnikach w różnym wieku.

W sezonie wrzesień 2015 – czerwiec 2016, w partnerstwie z Ośrodkiem Działań Ekologicznych „Źródła”  zapraszamy do wspólnego przyglądania się otaczającemu nas światu i istniejących w nim współzależności kulturowych, środowiskowych, gospodarczych. Chcemy, aby warsztaty w MEK były okazją do szukania odpowiedzi na ważne pytania, twórczych eksperymentów i podejmowania nowych wyzwań.  Zależy nam na rozwijaniu ciekawości i wrażliwości oraz poczucia, że każdy z nas swoimi codziennymi wyborami ma szansę realnie oddziaływać na życie ludzi w różnych częściach świata.

Partner:  Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
Opiekuni merytoryczni: Anna Chomczyńska, Kamil Czepiel
oordynatorki: Anna Grajewska, Anna Szelingowska
Prowadzące: Olga Błaszczyńska, Katarzyna Dorota, Anna Grajewska, Agnieszka Lisowska, Agnieszka Marczak, Urszula Sobczyk, Anna Szelingowska

TERMINY WARSZTATÓW W II SEMESTRZE:

20-21 lutego
19-20 marca
23-24 kwietnia
14-15 maja

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Sobota – 13:00 – 16:00 (ostatnie wejście o 15:00)
Niedziela – 11.00 – 14.30 (ostatnie wejście o 13.30)

Nie dokonujemy rezerwacji. Warsztaty prowadzimy do wyczerpania materiałów.

Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, plac Wolnica 1

Bilet indywidualny: 10 zł, bilet rodzinny ( 2 osoby dorosłe + dziecko lub 2 dzieci + osoba dorosła): 20 zł, każda następna osoba dopłaca 10 zł.

Honorujemy:
Karta Dużej Rodziny – 30% zniżki
KKR i KKR3+ – 30% zniżki

Partner:  Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”

Opiekuni merytoryczni: Anna Chomczyńska, Kamil Czepiel

Kontakt: Anna Grajewska, e-mail: grajewska@etnomuzeum.eu lub (12) 430 18 27