Warsztaty w InfoBoxie

Gdynia InfoBox, Świętojańska, Gdynia
📅 sobota 20.08.2016
tu baza w infoboxie
Tubaza wróciła do InfoBoxu! Jak co roku przygotowaliśmy dla mieszkańców Gdyni (i nie tylko) to, co najlepsze! Zapraszamy 20 sierpnia w godzinach 11.00-16.00.

1. Warsztaty Wypisz Wymaluj – Traffic Design

W trakcie warsztatów najmłodsi nauczą się podstawowych zasad kaligrafii. Poprzez dobrą zabawę poznają przybory piśmiennicze i ich domowe zamienniki. Kto wie, może te warsztaty będę początkiem wielkiego powrotu listów i ręcznie robionych zaproszeń? Mali artyści z pewnością rozwiną swoje zdolności, a Gdynia InfoBox tego dnia stanie się przestrzenią do twórczych eksperymentów z liternictwem

Wiek: 7-12
Wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona
Rejestracja: https://goo.gl/forms/Bk6H0ZyNWlzEMKB13
(prosimy o potwierdzenie obecności do 17 sierpnia na adres tubaza.gdynia@gmail.com)

2. Mozi

Za pomocą drewnianych prefabrykantów zbudujemy konstrukcje takie jak ławki czy krzesła, wszystko według naszych autorskich projektów. Każdy z uczestników będzie mógł tworzyć według własnego projektu, do czego serdecznie zapraszamy.

3. Fab Lab Trójmiasto

Zapraszamy na Warsztat Recyclingowego Splotu, który będzie stanowił połączenie tradycyjnych kręgów kobiet (z towarzyszącymi mężczyznami;)). Wykorzystamy naturalne materiały, ale przede wszystkim użyjemy ponownie ścinki, skrawki i odzyskaną bawełnianą włóczkę oraz stworzymy recyclingową ramę tkacką.

Zaprezentujemy również nowoczesne technologie takie jak ploter laserowy wycinający precyzyjnie dowolne kształty z drewnianej sklejki oraz drukarki 3D tworzące trójwymiarowe obiekty z biodegradowalnych plastików.

Wstęp wolny.