warsztaty towarzyszące wystawie

Data wydarzenia: sobota 18.06.2011

Zapraszamy do zabawy wszystkie dzieci w wieku 5-8 lat, które nie boją się strasznych min! Na wystawie “Witkacy i inni” w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie rozpoczniemy warsztaty twórcze, nawiązujące do twórczości fotograficznej Stanisława Ignacego Witkiewicza.

W trakcie  warsztatów:
-wypróbujemy swoich sił w malowaniu akwarelami,
-zobaczymy, jak wyglądała pierwsza fotografia,
-sprawdzimy, kogo udaje Witkacy,
-postroimy śmieszne miny,
-a podczas zabawy w kalambury zamienimy się w kogoś zupełnie innego!
Terminy warsztatów:
18.06.2011, godz.11.00
09.07.2011, godz.11.00
06.08.2011, godz.11.00
Czas trwania warsztatów: ok. 1,5 h
Liczba miejsc ograniczona (15 osób).
Wymagana rezerwacja: tel. 22 842 07 95, e-mail: rezerwacja@wilanow-palac.pl.
Koszt: 7 zł od każdego uczestnika warsztatów.
Zapisz się na newsletter !


Muzeum Pałac w Wilanowie

Muzeum wilanowskie jest najstarszym polskim muzeum sztuki. Zostało założone w 1805 roku z inicjatywy ówczesnych właścicieli Aleksandry i Stanisława Kostki Potockich. Kolejni właściciele z rodu Potockich, a następnie Branickich udostępniali nieprzerwanie wilanowskie zbiory. W 1877 …

Więcej

Adres:

ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16
02-958 Warszawa


Kontakt:

0-22 842-25-09; 0-22 842 81 12
muzeum@muzeum-wilanow.pl
http://www.wilanow-palac.art.pl

sobota
29.04
2017
Wydarzenia |

Zwierzaki-hafciaki – warsztaty haftu dla dzieci

Czy Twoje dziecko ma zdolności artystyczne i szukasz kreatywnych zajęć, aby mogło je rozwijać? Przyjdź z nim do wilanowskiego pałacu, gdzie nauczymy je haftować! Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy znakomicie się bawią, gdy mają pod ręką kolorowe nici, tkaniny i igły.

Więcej
sobota
29.04
2017
Wydarzenia |

Badacze przyrody – warsztaty przyrodnicze dla rodzin

Zapraszamy na rodzinne warsztaty przyrodnicze, w czasie których nauczymy się rozpoznawać wczesnowiosenne gatunki kwiatów. W czasie spotkania poznamy takie rośliny, jak: zawilec żółty i gajowy, ziarnopłon, kokorycz, fiołek. Bardzo dokładnie obejrzymy je przez lupy! Na koniec wykonamy rysunek botaniczny wybranego gatunku rośliny.

Więcej
niedziela
23.04
2017
Wydarzenia |

Wiosenna wycieczka przyrodnicza – warsztaty przyrodnicze dla rodzin

W kwietniu w wilanowskich ogrodach zakwitają łanami złocie, ziarnopłony, zawilce i kokorycze. Gdzie ich szukać? Dlaczego o tej porze tak intensywnie się rozwijają? Jakie owady można zobaczyć wśród płatków ich koron? Zapraszamy na kolejny przyrodniczy spacer trasą opisaną w rodzinnym przewodniku „Ogrody wilanowskie. 12 pełnych przygód spacerów”. Uzbrojeni w lupy poszukiwać będziemy najdrobniejszych mieszkańców królewskich ogrodów! 

Więcej
sobota
22.04
2017
Wydarzenia |

Nadworni przyrodnicy króla Jana III – warsztaty przyrodnicze dla rodzin

Wiosna w parku wilanowskim zagościła na dobre! W weekendy całe rodziny przybywają oglądać kwitnące przed pałacem magnolie, dywan z zawilców rozpostarty nad Jeziorem Wilanowskim i fiołki ułożone w barokowe wzory. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o wiosennych kwiatach, zapraszamy na warsztaty! Wyposażeni w lupy będziemy docierać do najdalszych i najciekawszych zakątków wilanowskiego parku.

Więcej
sobota
08.04
2017
Wydarzenia |

A kto to? A co to? warsztaty dla dzieci ze spektrum autyzmu

Zabierzcie swoje dzieci do miejsca magicznego i zachwycającego. Zabierzcie je do wilanowskiego pałacu, w którym 300 lat temu mieszkali król, królowa oraz ich dzieci. Przekonajcie się, że muzeum może być miejscem przyjaznym i otwartym.

Więcej
wt-pon
21.03-10.04
2017
Wydarzenia |

Moje ulubione muzeum! – program dla rodzin

Czy Twoja córka chciałaby być królewną? Czy Twój syn interesuje się zamkami i pałacami? Czy Wasze dzieci lubią muzea? Jeśli chcecie, żeby je polubiły i sprawdziły, jak mądrze i dobrze można się bawić w muzeum, zgłoście się do rodzinnego programu „Moje ulubione muzeum!”.

Więcej
sob-nie
01.04-02.04
2017
Wydarzenia |

IX Wystawa Tulipanów w Wilanowie

Prawie 100 odmian tulipanów ułożonych w finezyjne kompozycje, kiermasz kwiatowy oraz wykłady i warsztaty przyrodnicze – pierwszy weekend kwietnia w Wilanowie będzie bardzo wiosenny. Zapraszamy na IX Wystawę Tulipanów!

Więcej
sobota
25.03
2017
Wydarzenia |

Dziecięce Atelier – warsztaty haftu dla rodzin z dziećmi

Dowiecie się o różnych technikach wyszywania, czyli ozdabiania tkanin za pomocą nici i nie tylko. Zobaczycie także, gdzie w pałacu króla Jana III można podziwiać prawdziwe cuda wykonane rękami hafciarek. Następnie sami spróbujecie stworzyć własne dzieła hafciarskie! W trakcie warsztatów będziecie wyszywać literki.

Więcej
sobota
25.03
2017
Wydarzenia |

Badacze przyrody -warsztaty dla rodzin z dziećmi

Aby zostać badaczem przyrody, nie trzeba jechać na koniec świata. Zaskakująca przyroda czeka na Was w ogrodach wilanowskich! Posłuchajcie ptasich śpiewów, sprawdźcie, jak zimują parkowe zwierzęta i znajdźcie ich tropy oraz ślady. Uzbrojeni w lupy i lornetki wyruszmy na niezapomnianą przygodę w królewskich ogrodach!

Więcej
sobota
25.02
2017
Wydarzenia |

W Staropolskiej kuchni – warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi

Połączcie miód ze szpinakiem i spróbujcie odpowiedzieć, czy jest to deser czy danie główne. Poznajcie zasady savoir-vivre’u i nauczcie się posługiwania sztućcami do ślimaków i owoców. Zajrzyjcie do wilanowskiej apteczki, wybierzcie z niej zioła i przygotujcie własne aromatyczne woreczki. Gdzie możecie tego wszystkiego spróbować? Podczas kulinarnych warsztatów dla rodzin w Muzeum Pałacu w Wilanowie!

Więcej