Warsztaty podczas MSA w Elblągu

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu Pl. K. Jagiellończyka 1
📅 piątek 25.11.2016 do sobota 26.11.2016
Warsztaty podczas MSA
W czwartek (24 listopada) rozpoczynają się Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. W ramach MSA – oprócz koncertu zespołu DIKANDA, wernisaży, spektakli i projekcji filmów, czyli działań otwartych dla wszystkich – uczestnicy biorą także udział w warsztatach. Prowadzić je będą specjaliści z Litwy, Estonii, Armenii, Finlandii, Wielkiej Brytanii i Polski.

Warsztaty artystyczne związane z tworzeniem ilustracji książkowej poprowadzi artystka Viive Noor, kuratorka międzynarodowej wystawy ilustracji „IT’S ALWAYS TEA-TIME”, inspirowanej „Alicją w Kranie Czarów”. Viive Noor jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Tallinie, znaną i cenioną ilustratorką książek, członkinią zarządu Estońskiego Związku Grafiki Projektowej. Artystka jest związana z Estońskim Centrum Literatury dla Dzieci, jest także organizatorką i kuratorką Tallińskiego Triennale Ilustracji.

– Viive prowadzi  również dodatkowe warsztaty w Liceum Plastycznym, niestety nie ma już miejsc na warsztaty ilustratorskie – informują organizatorzy.

W ramach MSA w pracowniach artystycznych CSE „Światowid” odbędą się warsztaty m.in. z witrażu, książeczki dotykowej, ceramiki, papieroplastyki i technik malarskich.

– Chętnych zapraszamy drugiego dnia MSA, od godziny 13 do 16 w Regionalnej Pracowni Digitalizacji, znajdującej się na drugim piętrze CSE „Światowid”, prezentowany będzie wirtualny spacer – mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka Spotkań. – Dzięki nowym technologiom można zwiedzać nasze miasto i region.

Dla wszystkich chętnych otwarte są również działania w ramach happeningu „Sztuka gestu”, który odbędzie się w sobotę w godz.12-14.

Szczegółowe informacje na stronie www.swiatowid.elblag.pl.

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne zakończa się 26 listopada.

Organizatorami MSA są Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art”. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Głównym Partnerem MSA jest Grupa LOTOS S.A. Sponsorem imprezy jest FL Smidth Maag Gear. Zadanie realizowane przy współudziale finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Miasta Elbląg. Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec www.fundusz.grupazywiec.pl.
Patroni medialni: Telewizja Polska S.A. Oddział Terenowy w Olsztynie, Magazyn „Integracja”, portal niepełnosprawni.pl, Radio Olsztyn, Truso.tv, Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Dziennik Elbląski, Miesięcznik Osób Niepełnosprawnych „Razem z Tobą”.

Na zdjęciu Viive Noor
Foto: Postimees/Scanpix