Warsztaty plastyczne dla Dzieci w Poznaniu

Data wydarzenia: sobota 18.06.2011

Sito Sztuki to zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jeśli chcą Państwo, aby dziecko choć przez chwilę w otoczeniu sztuki mogło stworzyć ciekawą i niepowtarzalną pracę plastyczną, to zapraszamy serdecznie na warsztaty! Gwarantujemy dobrą zabawę dziecku pod opieką plastyka.

Zajęcia prowadzone są w Galerii Malarstwa i Rzeźby Muzeum Narodowego (MNP) oraz w Muzeum Sztuk Użytkowych (MSU – Wzgórze Przemysła). Warsztaty odbywają się w soboty o godzinie 11.15 na przemian w w/w miejscach.

Początek każdych zajęć stanowi krótka wycieczka po galerii muzeum, podczas której dziecko dowiaduje się co będzie tematem spotkania i ma okazję podziwiać prace mistrzów. Inspiracja oraz zapoznanie się z techniką poruszaną na każdych zajęciach wieńczy praca wykonana samodzielnie przez dziecko pośród uczestników spotkania. W miłej atmosferze, wśród rówieśników powstają dziecięce rzeźby, obrazy oraz mozaiki.

Roczny cykl spotkań kończy wystawa najciekawszych prac uczestników zajęć, która prezentowana będzie w muzeum podczas wakacji 2011.

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.
Marianna Wiszniewska i Dorota Zys

Opłata za wejście w cenie biletu normalnego. Istnieje możliwość wykupienia karnetu – do nabycia wyłącznie w kasie Galerii Malarstwa i Rzeźby, Al. Marcinkowskiego 9. Organizatorzy zapewniają materiały plastyczne. Spotykamy się przed kasą muzeum, w którym odbywają się zajęcia. Uwaga: Liczba miejsc ograniczona.


Regulamin zajęć "Sito Sztuki":

* Zajęcia trwają od 60 – 90 min.
* Dzieci przyprowadzane są i odbierane z zajęć przez opiekunów w miejscach zbiórek.
* Opiekunowie mogą towarzyszyć dzieciom w trakcie zajęć.
* Posiadacze karnetów mają pierwszeństwo uczestnictwa w zajęciach.
* Organizatorzy zastrzegają możliwość odmówienia uczestnictwa w zajęciach w przypadku spóźnienia (dotyczy również posiadaczy karnetów) lub zbyt dużej ilości osób.


Terminy, miejsca i tematy warsztatów:

 

2.10 MSU
Stoi na stacji lokomotywa…

Dzieci z naturalnych i prostych materiałów tworzą zabawki, które ożywimy wyobraźnią. Korek, nitki, gałęzie, kolorowy papier pozwoli każdemu odjechać własną kolejką.

23.10 MNP
Frotaż.

Za sprawą zaczarowanego ołówka powstanie na papierze obraz – odbitka. Nasz zmysł dotyku przeniesiemy na papier i dodatkowo poprawimy dziecięcą koordynację ruchów ręki.

13.11 MSU
Bambusowe dzwonki

Różnej wielkości kijki bambusowe i rurki zawieszone na sznurkach i wprawione w ruch wydadzą ciekawe dźwięki. Taki instrument każdy maluch chciałby mieć!

20.11 MNP
Papierowa menażeria.

Wycinając i zaginając papier dzieci tworzą menażerie przedziwnych stworów i zwierzaków, które gdzieś się skryły w muzealnym lesie.

11.12 MNP
Mała scenografia.

W zimny czy pochmurny dzień można stworzyć za pomocą bloku rysunkowego dowolne miejsce na świecie, z którego byśmy chcieli wysłać pocztówkę dodatkowo będzie to mała scenografia – miniaturowa powierzchnia do zabawy.

8.01 MNU
Konfetti!!!

Obraz w karnawale musi być kolorowy i zaskakiwać! tym razem bez farb stworzymy obraz ferii barw!

22.01 MNP
Voyage voyage!

Wybieramy się w egzotyczną i gorącą podróż, z której przywieziemy kolorowe girlandy, ozdoby na szyję i pióropusze.

5.02 MSU
Pleciemy …trzy po trzy!?

Kolorową nicią "wyszywamy" wzory, które będą przebiegać wzdłuż i wszerz powierzchni kartonu. Dla bardziej zaawansowanych może małe krosna?

12.02 MNP
Wielkie maski.

Udekorowana bibułą, farbami i papierowymi paseczkami maska skryje nie tylko twarz, ale i całą postać małego artysty tak iż przemieni ona sylwetkę dziecka w postać z księgi dżungli.

5.03 MSU
Mały architekt.

Na bazie kartonów dzieci wycinają i zaginają płaszczyzny tworząc niezliczoną ilość domów. Z pewnością młody architekt będzie miał wiele ciekawych pomysłów.

19.03 MNP
Zatopiona Atlantyda.

Farby akwarelowe rozpuszczone na mokrym papierze tworzą podwodny, nieodgadniony świat zaginionych skarbów i podwodnych zwierząt.

2.04 MNP
Autoportret w skali.

Dzieci dowiedzą się czym jest skala i wykorzystają tę wiedzę tworząc naturalnej wielkości autoportret.

16.04 MSU
Kwiecień plecień bo przeplata…

Ze słomianych warkoczy powstaną koniki i ludziki, które świetnie uzupełnią dziecięce pudełko zabawek.

14.05 MNP
Smok Wawelski o dziwo w Poznaniu!

Regularne i wąskie paski papieru nadają się świetnie do złożenia harmonijki i stworzenia z nich smoka. Te same paski papieru zwinięte w sprężynki stworzą puchate baranki.

21.05 MSU
Morskie opowieści!

Przy dźwiękach szant rozkołyszemy załogę i każdy zostanie kapitanem swojego statku! Z prostych materiałów powstaną unoszące się na wodzie łodzie, żaglowce, parowce.

4.06 MSU
Japoński latawiec.

Najprostsza i najbardziej znana konstrukcja latającego po niebie rombu nabierze charakteru za pomocą jaskrawych i orientalnych wzorów. Przy pięknej pogodzie będzie łatwo sprawdzić nasze dokonania.

18.06 MNP
Gadżety

Przyjęcie z własnoręcznie przygotowanymi ozdobami jest najciekawsze dla naszych gości. Pojawią się bileciki, karneciki i wszelkie różności na smaczne lentilki, wszystko by przyjęcie było wyjątkowe!

Zapisz się na newsletter !


Muzeum Narodowe

Galeria Sztuki Polskiej:-Galeria Plakatu i Designu-Gabinet Rycin-Galeria Sztuki Współczesnej-Galeria Sztuki Polskiej XVIII - XX wiek-Galeria Sztuki Polskiej XVI - XVIII wiek-Galeria Sztuki Obcej-Galeria Sztuki Średniowiecznej-Galeria Sztuki Starożytnej Konserwacja MuzealnaEdukacja MuzealnaDział HandlowyWydawnictwo Muzealne

Więcej

Adres:

Aleje Marcinkowskiego 9
61-745 PoznańKontakt:

+4861 85-68-000
mnp@mnp.art.pl
http://www.mnp.art.pl
facebook

sobota
20.06
2015
Wydarzenia |

Warsztaty plastyczne dla Dzieci w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Zajęcia mają formę oprowadzania po ekspozycji muzealnej połączonego z interaktywnymi zabawami. Podsumowaniem całości jest warsztat plastyczny.
Celem spotkań jest zapoznanie najmłodszej publiczności z galeriami muzealnymi i towarzyszenie dzieciom w różnorodnych przeżyciach i doświadczeniach, jakie staną się ich udziałem podczas zajęć.

Więcej
sobota
13.06
2015
Wydarzenia |

Zajęcia dla Dzieci w Poznaniu

Sito Sztuki to cykl warsztatów dla dzieci polegający na tworzeniu prac przy wykorzystaniu różnorodnych technik plastycznych. Skierowany jest do dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Zajęcia mają na celu rozbudzenie kreatywności, zachęcenie do eksperymentowania zarówno w zakresie formy, jak i treści, przy jednoczesnym ugruntowywaniu wiedzy na temat tradycyjnie pojmowanej sztuki.

Więcej
sobota
16.05
2015
Wydarzenia |

Atrakcje dla rodzin w Poznaniu

W sobotę 16 maja 2015 zapraszamy na kolejną – 13 już edycję Nocy Muzeów. W programie tegorocznej Nocy Muzeów znalazły się spotkania przy wybranych obiektach, oprowadzania po wystawach, zabawy konkursowe oraz warsztaty.

Więcej
sobota
28.06
2014
Wydarzenia |

Warsztaty plastyczne dla Dzieci w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Sito Sztuki to zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Jeśli chcą Państwo, aby dziecko choć przez chwilę w otoczeniu sztuki mogło stworzyć ciekawą i niepowtarzalną pracę plastyczną, to zapraszamy serdecznie na warsztaty! Gwarantujemy dobrą zabawę dziecku pod opieką plastyka.

Więcej
sobota
17.05
2014
Wydarzenia |

Noc Muzeów w Poznaniu

17 maja zapraszamy na Noc Muzeów! Nocy Muzeów będzie towarzyszył także pokaz kolejnej edycji filmu Muzeum Utracone, realizowanego przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR pod patronatem MKiDN, do którego zostało zaproszone także Muzeum Narodowe w Poznaniu.

Więcej
wt-pt
04.02-14.02
2014
Wydarzenia |

Zima w Mieście 2014

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na codzienne spotkania feryjne do Muzeum Narodowego na Al. Marcinkowskiego 9 lub jego oddziałów: Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego, Stary Rynek 9, Muzeum Instrumentów Muzycznych, Stary Rynek 45/47 i Muzeum Etnograficznego ul. Grobla 25.

Więcej
sobota
05.10
2013
Wydarzenia |

Cykl warsztatów dla Dzieci w Poznaniu

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Poznaniu zaprasza na kolejne warsztaty z cyklu Struktury z Tektury. Tym razem tematem warsztatów będą Wieżowce! Podczas zajęć Wyższy, najwyższy, do chmur!!! Dzieci dowiedzą się jak wygląda najwyższy budynek w naszym mieście, w Polsce, Europie, na świecie, ile mają metrów ?

Więcej
sob-nie
01.06-14.07
2013
Wydarzenia |

Wystawa w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Co ma koronka do wiatraka?
Co ma martwa natura do tapety ekranu komputera?
Co warto zważyć, co dotknąć, a co powąchać?
Jak mogłyby wyglądać siedemnastowieczne emotikony?
Co łączy port z nogą słonia?
Wystawa edukacyjna przygotowana przez nauczycieli oraz pracowników Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Więcej
wt-czw
11.09-01.11
2012
Wydarzenia |

Warsztaty dla gimnazjalistów i licealistów w Poznaniu

Rusza nowy cykl warsztatów “Kreatywni
w Muzeum Narodowym w Poznaniu.
Jest to pierwszy cykl warsztatów plastycznyczno-projektowo-kreatywnych dla gimnazjalistów i licealistów.
Pierwsze zajęcia już 6 października.

Więcej
pon-wt
06.08-30.10
2012
Wydarzenia |

Warsztaty dla młodzieży w Poznaniu

Muzeum Narodowe w Poznaniu wprowadza od września 2012 nową ofertę edukacyjną dla gimnazjalistów. Będą to warsztaty plastyczno-projektowe z różnych dziedzin tj. rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba, film animowany, projektowanie przedmiotu.

Więcej
piątek
01.06
2012
Wydarzenia |

Atrakcje na Dzień Dziecka dla Dzieci w Poznaniu

Wraz z Wydawnictwem Media Rodzina zapraszamy dzieci na Dzień Dziecka z Japonią!
Na spotkaniu dzieci dowiedzą się co nieco o kulturze Japonii, poczytają japońskie baśnie z tomu “Bezpowrotna góra” i spróbują swoich sił w kaligrafii!

Więcej
sobota
19.05
2012
Wydarzenia |

Atrakcje dla Dzieci w Noc Muzeów 2012

W najbliższą sobotę tj. 19 maja 2012 roku zapraszamy na dziesiątą już edycję Nocy Muzeów. W programie znajdą Państwo spotkania z kuratorami, kustoszami naszego muzeum, warsztaty, zabawy oraz występy muzyków.

Więcej