Warsztaty kaligrafii w Wilanowie cykl dla rodzin

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Stanisława Kostki Potockiego, Warszawa
📅 sobota 18.02.2017 do poniedziałek 20.02.2017
kaligrafia_Marcin_Mastykarz_3 Muzeum w Wilanowie

Na kurs Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka składa się siedem spotkań warsztatowych, w czasie których odkrywamy kunszt sztuki kreślenia liter w charakterze pisma angielskiego. Warsztaty prowadzone są w niepowtarzalnej scenerii pałacowych wnętrz. Zasiądziemy przy drewnianych pulpitach, spróbujemy pisać zarówno gęsimi piórami, jak i stalówkami w obsadkach. Jako skrybowie na usługach Jego Królewskiej Mości poznamy również dzieje książki i papieru. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymują: teczki z kartami zadań i ćwiczeniówkami oraz przyborniki, które mają w zestawie: obsadkę, stalówkę, tusz.

ZASADY UCZESTNICTWA W CYKLU WARSZTATÓW

1. Należy do 20 lutego 2017 r. przesłać formularz zgłoszeniowy na adres: kpietrzak@muzeum-wilanow.pl.
  2. Osoby zakwalifikowane do programu zostaną poinformowane drogą mejlową.
  3. Koszt uczestnictwa: każdorazowy udział w warsztatach po wykupieniu biletu edukacyjnego w cenie 10 zł od osoby.
  4. Obecność na warsztatach będzie każdorazowo potwierdzana w ulotce informacyjnej, ulotki zostaną rozdane na inauguracyjnych spotkaniach.
  5. Uczestnicy warsztatów z potwierdzoną obecnością przynajmniej na 5 spotkaniach otrzymają pamiątkowe dyplomy.

TERMINY WARSZTATÓW DLA DZIECI W WIEKU 7–9 lat:

5 marca: Niesamowite historie o białych krukach według nadwornego mola książkowego
19 marca: W Scriptorium Villa Nova
26 marca: Na usługach Jego Królewskiej Mości w roli skryby – cz. I
2 kwietnia: Na usługach Jego Królewskiej Mości w roli skryby – cz. II
9 kwietnia: Na usługach jego Królewskiej Mości w roli skryby i… czas na majstersztyk!
23 kwietnia: Ornamentowy zawrót głowy
30 kwietnia: Niewiarygodne opowieści o szeleszczących kartkach z drukarni króla Jana III

TERMINY WARSZTATÓW DLA DZIECI W WIEKU 10–14 lat:

5 marca: Niesamowite dzieje wynalazku, który utrwalił myśli i słowa ludzkie
19 marca: W Scriptorium Villa Nova
26 marca:  Zakochani król i królowa
2 kwietnia: Na usługach Jego Królewskiej Mości w roli skryby – cz. I
9 kwietnia:  Na usługach Jego Królewskiej Mości w roli skryby – cz. II
23 kwietnia: Na usługach Jego Królewskiej Mości w roli skryby i… czas na majstersztyk!
30 kwietnia: Obrazowy zawrót głowy

ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 7–14 lat

MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Czy i jak motywować dzieci