Warsztaty dla dzieci w Krakowie

Data wydarzenia: sobota 18.06.2011

Człowiek od pradziejów ozdabiał wnętrza, w których mieszkał, przedmioty, których używał czy stroje, które nosił. Dzieci poznają gotycką sztukę zdobniczą utrwaloną w kamieniu, drewnie czy w przedstawieniach średniowiecznych tkanin w malarstwie. Obejrzą unikatowe stropy z gotyckich kościołów, ozdobione przedstawieniami rajskiego ogrodu. Poznają średniowieczną ornamentykę. Dowiedzą się, czym jest technika zdobienia za pomocą patronów i użyją jej do dekoracji bawełnianych toreb.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5 – 10 lat do udziału w cyklu spotkań ze sztuką. Warsztaty plastyczne poprowadzą plastycy – Iwona Dobrzańska-Wnęk, Justyna Kamykowska, Ewa Kawecka i Anna Malik.
Zajęcia odbywać się będą w Pałacu biskupa Erazma Ciołka przy ulicy Kanoniczej 17, w soboty, o godzinie 11.00.

Odpłatność za uczestnictwo w sobotnich warsztatach plastycznych wynosi:
15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny)
30 zł od rodziny ( max. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny)
Odpłatność obejmuje materiały plastyczne, bilety i prowadzenie.

Konieczna rezerwacja pod numerem (12) 424 93 83 ,(12) 424 93 84, lub elektronicznie na adres koordynatora programu: jkossowicz@muzeum.krakow.pl do piątku, do godziny 12.00.
Ważne są jedynie potwierdzone rezerwacje.

18.06.2011, godz. 11.00
Sztuka ozdabiania
Prowadzenie: Ewa Kawecka

 

Zapisz się na newsletter !


Adres:

ul. Kanonicza 17
Kraków


Kontakt:

012/429 15 58, 424 93 70
pbec@mnk.pl
http://mnk.pl/oddzial/palac-biskupa-erazma-ciolka

sobota
15.06
2013
Wydarzenia |

Jak budowano średniowieczne grody?

W sobotę, 15 czerwca zapraszamy do Pałacu Biskupa Erazma Ciołka na warsztaty weekendowe dla dzieci w wieku 7-12 lat pt. “Jak budowano średniowieczne grody?”.

Więcej
sobota
23.03
2013
Wydarzenia |

Wielkanoc po huculsku

Zapraszamy na warsztaty malowania pisanek techniką batikową połączone ze spotkaniem w Galerii “Sztuka Cerkiewna Dawnej Rzeczypospolitej” w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka  Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie!

Więcej
wtorek
03.07
2012
Wydarzenia |

Medal – nie tylko dla sportowców. Warsztaty

Bezpłatne warsztaty towarzyszące wystawie “Rarytasy numizmatyczne ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie”. Medale to małe, lecz kunsztowne świadectwa dawnej chwały. Podczas zwiedzania i rozwiązywania zadań, dowiemy się między innymi, kto tworzył medale i z jakiej okazji. Zaprojektujemy medale z okazji rocznicy urodzin lub innego ważnego wydarzenia.

Więcej
niedziela
17.06
2012
Wydarzenia |

Dziwne dzieła – historie niezwykłych dzieł sztuki

Podczas warsztatów odkryjemy tajemnice i ciekawostki związane z najbardziej niezwykłymi dziełami sztuki zgromadzonymi w naszym muzeum. Uczestnicy dowiedzą się, do czego służył relikwiarz, gdzie spali śpiący rycerze, jak dawniej wyobrażano sobie strusia oraz dokąd wędrował osiołek palmowy.

Więcej
niedziela
13.05
2012
Wydarzenia |

Na tropach nastaw ołtarzowych – warsztaty dla rodzin

Ołtarz to najważniejsze miejsce w świątyni, wokół którego gromadzą się wierni. Wędrując po salach Galerii Sztuki Dawnej Polski uczestnicy będą podziwiać i obserwować, jak zmieniały się nastawy ołtarzowe.

Więcej
niedziela
01.04
2012
Wydarzenia |

Wielkanocne warsztaty dla dzieci w Krakowie

Tym razem uczestnicy zajęć będą wędrować przez galerię w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania związane ze Świętami Wielkanocnymi. Odkryją obrazy ilustrujące wydarzenia biblijne związane z największym świętem Chrześcijan. Dowiedzą się też co łączy żydowską Paschę i Wielkanoc.

Więcej
środa
15.02
2012
Wydarzenia |

Zima w mieście 2012 Kraków

W czasie ferii zapraszamy dzieci z rodzicami na odkrywanie – podczas aktywnego oprowadzania – tajemnic, zagadek i skarbów ukrytych w oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie.

Więcej
niedziela
22.01
2012
Wydarzenia |

Warsztaty dla dzieci i rodziców w Krakowie

Każda epoka miała swoich bohaterów i idoli. Takich właśnie bohaterów swoich czasów poszukiwać będziemy w Galerii “Sztuka Dawnej Polski. XII-XVIII wiek. Co łączyło Jana III Sobieskiego i świętą Katarzynę? To postaci o niezwykłych osobowościach, oddane bez reszty sprawie, w którą wierzyły. Rozwiązując przygotowane zadania, uczestnicy dowiedzą się różnych ciekawostek z życia świętych, rycerzy czy władców. Każdy będzie mógł również stworzyć wizerunek osoby, która zrobi na nim największe wrażenie.

Więcej
niedziela
04.12
2011
Wydarzenia |

Warsztaty dla dzieci i rodziców w Krakowie

Zapraszamy dzieci i rodziców do wielkiego poszukiwania nadchodzących świąt Bożego Narodzenia w naszym Muzeum, czekać tu będą gry i zabawy przybliżające ten magiczny okres. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z nieznanymi historiami związanymi ze świętym Mikołajem, staną się jednym z Trzech Króli i wybiorą się z nimi w podróż. Na koniec wspólnie wykonamy świąteczne ozdoby, którym przyświecać będzie Betlejemska Gwiazda.

Więcej