warsztaty dla dzieci

Data wydarzenia: poniedziałek 20.06.2011

W każdy poniedziałek zapraszamy w daleką podróż, pełną wrażeń i niezapomnianych emocji. Na zajęciach dzięki bajkom, zabawom, artystycznym i kulinarnym działaniom wszystkie dzieci przenosić się będą w różne strony świata, poznając charakterystyczne symbole poszczególnych państw i ucząc się wrażliwości na odmienne kultury, obyczaje oraz języki.

 

Na spotkaniach rozbrzmiewać będzie muzyka rozmaitych państw, a filmy ukazujące codzienne życie mieszkańców w magiczny sposób przeniosą dzieci tysiące kilometrów dalej, za góry, lasy, oceany.

 

20 czerwiec 2011 – JAPONIA

Zapraszamy do Japonii, państwa kwitnącej wiśni, usytuowanego na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji. Będziemy mieli okazję poznać samego cesarza Japonii. Poznamy charakterystyczne dla Japonii dziedziny sztuki, takie jak origami, suiseki, czy pielęgnowanie drzewek bonsai. Słyszeliście o sushi? Owa potrawa narodziła się właśnie w japonii.. Karate, aikido, judo czy zapasy sumo – wszystkie sztuki walki pochodzą z jadonii. A na koniec obejrzymy odbywające się barwne matsuri, a więc tradycyjne święta, festyny i festiwale. W czasie ich trwania można w najlepszy sposób poznać wielosetletnią, bogatą kulturę, a także zwyczaje Japonii oraz jej regionów czy też miejscowości.

Czas: poniedziałek, 20 czerwca 2011, godz. 17:00

Wiek: 3+

Zapisy: info@figazmakiem.edu.pl lub 503 784 630

Zapisz się na newsletter !