warsztaty

📅 niedziela 21.08.2011
warsztaty

"DajWyraz"
Warsztaty wg. scenariusza i koncepcji Agaty Kiedrowicz-Dąbrowskiej, Karoliny Machowicz / Stowarzyszenie Oswajanie Sztuki

Impreza: Galeria Scena, Warsztat Koszalin, Ck 105 w Koszalinie

21. 08.2011

11.00-15.00 Rynek Staromiejski i okolice

Miasto to żywy organizm. Jego krwioobieg – ścieżki, którymi chodzimy, wydarzenia, które stają się naszym udziałem, spotkania, w których uczestniczymy, działania, które podejmujemy – pozostaje często niewidoczny dla innych ludzi.

Na warsztatach stworzymy mapę powiązań, unaocznimy codzienny, przezroczysty proceder "wydarzania się" przestrzeni miejskiej przez sam fakt naszej w niej obecności.

Myśli, gesty, odczucia mieszkańców – zarówno tych stałych, jak i "przelotnych" – ubrane w formę wydeptanego farbą śladu, ukoronowanego komunikatem ujętym w formę namalowanego zdania, symbolu, obrazka, odcisku pomogą unaocznić i zrekonstruować język miasta.

Czy nasze ścieżki biegną równolegle, splatają się, czy krzyżują? Kto je tworzy? Dokąd zmierzamy? Jakie symbole, słowa, gesty tworzymy dla siebie i innych i jak na nie odpowiadamy? Co jest dla nas ważne? Jak się ze sobą komunikujemy i co mamy sobie nawzajem do przekazania?

Uczestnicy będą zanurzać stopy w farbie i dosłownie wyznaczać swoje ścieżki, odbijać ślady stóp. Gdy farba-paliwo się skończy, na końcu swojej ścieżki będą malować swoje motto, znak, symbol; zaznaczać kontury swojej sylwetki (z pomocą osoby trzeciej). Następna osoba, wyznaczając dalej swoją ścieżkę, i wymalowując "statement" musi nawiązać do "wypowiedzi" poprzedniej osoby. Ścieżki mogą się krzyżować, zaplatać tworząc swoiste drzewo-mapę dialogu.
Do warsztatów można dołączyć w każdym momencie. Będziemy (wraz z wolontariuszami) rozdawać "instrukcje" działań na kartkach.

Wydarzenia towarzyszące:

warsztaty gry na didgeridoo (drewnianych trąbach Aborygeńskich – tradycyjnym instrumencie pochodzącym z Australii). Warsztaty skierowane są do osób w wieku od 6+.
Na warsztatach nauczysz się podstawowego dźwięku, jakim jest dron, dźwięków opartych na samogłoskach oraz spółgłoskach, dźwięków naśladujących zwierzęta, np. ptaka kookaburre czy psa dingo. Zajęcia poprowadzi Maciej Lubaś który zajmuje się grą oraz wyrobem didgeridoo od 2004 roku.

podwórkowe mistrzostwa w robieniu balonów z gumy do żucia przed Ratuszem w Koszalinie pod kierunkiem Radosława Wojciechowskiego. Przewidziane nagrody dla wszystkich uczestników.