Wanna Archimedesa – premiera

📅 niedziela 07.09.2014
Wanna Archimedesa – premiera

WANNA ARCHIMEDESA
czyli rozśpiewana edukacja na wesoło!

Teatr Rampa poleca Państwu nową propozycję spektaklu muzycznego dla dzieci w od 7 lat. Będzie to"WANNA ARCHIMEDESA" produkcja Fundacji im. Ireny Kwiatkowskiej,
Projekt jest beneficjentem programu Edukacja Kulturalna MKiDN.

W fantastyczny świat odkryć i wynalazków wprowadza swoich uczniów Profesor Rozumny – w tej roli występuje (gościnnie) znakomity aktor, znany z wielu filmów oraz programów telewizyjnych KRZYSZTOF TYNIEC, który nie waha się zanurkować w WANNIE, aby poznać głębiej prawo ARCHIMEDESA i stwierdzić, że ciało zanurzone w wannie może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej SANTA MARII, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu CIOTKI GRAWITACJI, ulec czarowi CHIŃSKICH CIENI, spotkać się z DUCHAMI i dowiedzieć się wreszcie KTO WYMYŚLIŁ KOŁO. Szykuje się zabawna lekcja w jakiej każdy chciałby wziąć udział. O takiej szkole marzą dzieci i dorośli!

Wszystko to dzieje się w klasie – laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów niezbędnych do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych, gdzie centralne miejsce zajmuje tytułowa WANNA ARCHIMEDESA. Wiedzę o wynalazkach ludzkości, które miały wpływ na rozwój nauki i cywilizacji znajdziecie w pełnych humoru tekstach poszczególnych piosenek, między innymi: "Nobel rock" – o odkryciu dynamitu i jego konsekwencjach, "Nauka
i przypadek"- o odkryciu Newtona i jego słynnym jabłku, „Wiek pary" – o gotującej się wodzie, skaczącej pokrywce i…wynalazku parowozu Szkota – Jamesa Watta.

Profesorowi Rozumnemu towarzyszy asystentka, magistra Potakiewicz – Dominika Łakomska (aktorka znana z wielu seriali telewizyjnych) oraz uczniowie: Prymuska (Michalina Brudnowska), Melepeta – Dorota Osińska (Finalistka „Voice of Poland"), Repetent (Robert Kowalski ), Lizus – (Konrad Marszałek), Ciotka Grawitacja (Dorota Jarema na zmianę z Moniką Dryll)

Treści zawarte w piosenkach poniesie pełna ekspresji muzyka w musicalowych aranżacjach. Temperaturę wrzenia osiągną też ekwilibrystyczne układy grupy akrobatyczno- tanecznej.
Spektaklom towarzyszyć będą konkursy z nagrodami i różne niespodzianki.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Jaślar; Muzyka: Krystyna Kwiatkowska
Scenografia: Joanna Kuś, Kostiumy: Bożena Ślaga; Choreografia: Inga Pilchowska

Zapraszamy dzieci i rodziców na widowisko muzyczne jakiego jeszcze nie było!

Sprzedaż biletów on-line www.teatr-rampa.plwww.eBilet.pl
Rezerwacja – Kasa Teatru Rampa tel 22 679 89 76