Wakacje z Fiszką. Spacery Detektywistyczne dla Dzieci w sierpniu

📅 poniedziałek 21.08.2017 do czwartek 24.08.2017
20-35 zł
Wakacje Z Fiszką. Spacery Detektywistyczne Dla Dzieci w lipcu
W sierpniu Fiszka zaprasza na kilka spacerów. Jeśli ktoś marzył, aby się na nie zapisać w tym roku, a nie udało mu się tego zrobić – teraz jest szansa. Godziny są popołudniowe, bo teraz wieczory długie! Można je miło spędzić z lupą w ręku.

PROGRAM:
poniedziałek 21 sierpnia, 17.00 spacer i warsztaty ogrodnicze PUŁKOWNIK PŁACZE W OGRODZIE, dla Dzieci 6-10 l.,
wtorek 22 sierpnia, godz. 17.30 DUCH MIASTA, dla Dzieci 8-10 l.
środa 23 sierpnia, godz. 17.00 ELEKTRYCZNA DZIEWCZYNA, dla Dzieci 8-10 l.
czwartek 24 sierpnia, godz. 17.00 ILUZJE, dla Dzieci 6-10 l.

SZCZEGÓŁY SPACERÓW:

:: PUŁKOWNIK PŁACZE W OGRODZIE ::

Pułkownik w zasadzie nie płakał (twardziele nie płaczą, prawda?). Pułkownikowi było zwyczajnie głupio. Bo niechcący zniszczył coś tak cennego, że aż bał się do tego przyznawać.
Co takiego zepsuł pułkownik? Czy można jeszcze naprawić jego błąd? Czy gdzieś pozostały ślady?
To będzie wyjątkowy Spacer Detektywistyczny, podczas którego zamienimy się w prawdziwych szpiegów, i używając pradziwych metod naukowych postaramy się rozwikłać jedną z największych tajemnic Krakowa – sekret królewskiego Ogrodu w Łobzowie i najbardziej zagadkowego z krakowskich kopców – zapomnianego Kopca Esterki.
Spacer jest połączony z warsztatami ogrodniczymi w sklepie Ogród Łobzów, które poprowadzi najbardziej urocza i profesjonalna ogrodniczka Krakowa – Malwina Uznańska.
Cena spaceru i warsztatów: 35 zł/Dziecko (w tym koszty spaceru i warsztatów ogrodniczych dla Dzieci oraz wszystkich materiałów warsztatowych: doniczki, ziemia, sadzonki lub nasiona… – Dzieci zabierają posadzone/posiane roślinki do domu). Rodzice/opiekunowie nie płacą.

Podczas warsztatów zapewniamy mały poczęstunek.

:: DUCH MIASTA ::
Nie wiem czy mi uwierzycie, ale gdziekolwiek nie postawi się stopy w tym mieście – one tam są. Tłuką się, wyją, snują pozornie bez celu… Duchy. Jesteście zaskoczeni? Jest ich tutaj cała masa.
Ile występuje w Krakowie duchów na jeden metr kwadratowy miasta? Gdzie w ciemną noc można zobaczyć jak wyłażą spod ziemi? Czy mogą nam coś zrobić? Czy są groźne i czy należy się ich bać?
Kolejny Spacer Detektywistyczny dla Dzieci o mocnych nerwach!
Profesorowi Michałowi Rożkowi in memoriam (mam nadzieję, że się nie obrazi…)
Akcja spaceru dzieje się w centrum miasta. Odwiedzamy m.in. kościół Dominikanów, Rynek Gł., Planty… (prosimy nie mówić o tym Dzieciom przed spacerem).
Cena: 1 Dziecko – 20 zł, Rodzeństwo: zniżka (drugie i kolejne Dziecko – 15 zł). Rodzice i Opiekunowie – bezpłatnie.

:: ELEKTRYCZNA DZIEWCZYNA ::
Pewnego razu z tramwaju, który zatrzymał się naprzeciwko Klasztoru Norbertanek wyskoczyła dziwna dziewczyna. Poruszała się lekko utykając, może skręciła nogę przy skoku? Zniknęła w uliczkach Salwatora, a ostatnią osobą, która ją widziała był konduktor tramwaju. Nikt więcej jej nie zobaczył, ale od tego czasu na Salwatorze zaczęły dziać się niewyjaśnione rzeczy. Czasem jakiemuś dziecku zaginęła piłka. Czasem któraś dziewczynka nie mogła odnaleźć ulubionej lalki. A innym razem któremuś tacie z warsztatu ktoś zwinął całe pudełko śrubek.
Czy te wydarzenia miały związek z dziwną dziewczyną?
Spacer po Salwatorze, podczas którego tropimy tajemnice tego miejsca i ślady jego mieszkańców. Rozwiążemy razem zagadkę tytułowej „Elektrycznej Dziewczyny”, która zaginęła kiedyś w zaułkach Salwatora. Poznamy nową „urban legend” !
DODATKOWO prosimy o przygotowanie 5 zł/Dziecko za wstęp do pracowni rzeźbiarskiej A.Sieka.

:: ILUZJE ::
Gdyby ktoś dał Ci magiczną lunetę i powiedział, że gdy przez nią spojrzysz, zobaczysz świat takim jaki jest naprawdę – uwierzysz w te słowa?
To będzie spacer o tym, co nam się czasem wydaje. O naszych złudzeniach i o tym jak nie dać się im oszukać. Działać musimy wspólnie, wtedy się nam wszystko uda 🙂
W czasie spaceru idziemy m.in. na Wawel i do Sukiennic (prosimy nie mówić o tym Dzieciom przed spacerem).
Zapraszam. Będziemy się nawzajem czarować 🙂 🙂
Dodatkowo prosimy o przygotowanie 1 zł/Dziecko za wstęp do Galerii Malarstwa Polskiego w Sukiennicach.
WAŻNE!
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, KONIECZNA JEST REZERWACJA telefoniczna lub mailowa: tel. +48 697 367 511 mail: fishkakrakow@gmail.com

*****
Pani Fishka. Jest mamą. Jest przewodniczką miejską. Jest też historykiem sztuki, a ci ludzie dobrze wiedzą jak tropić tajemnice. Zapytajcie rodziców – opowiedzą Wam o najsłynniejszym polskim historyku sztuki – Panu Samochodziku. Pani Fishka też jest niezła w te klocki. No i ma miażdżącą przewagę nad Panem Samochodzikiem – współpracuje z dziećmi. Dzieci natomiast wiedzą najlepiej co i gdzie.